DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Kızdırmayın teravih namazını artırırım'

Cübbeli Ahmet Hoca, Ramazan ayında teravih namazının 8 rekat kılınabileceğini söyleyenlere ilginç bir tepkide bulundu...

6 Yıl Önce
2016-06-14 01:37:16

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte teravih namazaına dair tartışmalara kendisi de katıldı. Cübbeli, "8 rekat diye bir şey yok. Uyduran, kaydıranlara bakmayın. Kuvvetli rivayetler 20 rekattır." dedi.

ODATV.com'un aktardığı bilgide; Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, son sohbetinde Ramazan ayında kılınan Teravih namazının 8 rekat olarak kılınabileceğini söyleyenlere tepki göstererek "Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım. Medine ehli 34'e çıkarmış. Onun için sen 20'yi kıl, öp başına koy" dedi.

Cübbeli şunları söyledi:

"8 rekat diye bir şey yok. Uyduran, kaydıranlara bakmayın. Kuvvetli rivayetler 20 rekattır. Hatta Mekke'dekiler her iki rekat arasında bir tavaf yaparlarmış. Onun için Medine'deki sahabeler demişler ki madem biz Mekke'de değiliz, tavaf yapamıyoruz, o tavafların da yerine 34'e çıkarmışlar. Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım. Medine ehli 34'e çıkarmış. Onun için sen 20'yi kıl, öp başına koy. Sekize, mekize kaytarma." .

YORUMLAR (5)

ekol türk

Buyurun biri kilmayana hayvan der.birileri 8 rekat teravih der.ahmet hocamda hakli olarak (seytan azapta gerek)siz dogruda durmuyorsunuz.alin ozaman 34 rekat der.islam düsmani dinsizlerde alin iste islam bu der.birileri sünneti pay edemez birileri resmen ALLAH ile kul arasina bodoslama dalar adinada ilmi der.bu paralel isibile olabilir!

Necmettin altunordu

Eskiden insanlar ibadetlerini Allahın rizasini kazanmak için yaparlardı artık cubbeli nin gönlünü hoş etmek için mi yapsınlar yoksa Alimallah ortaligi toz duman eder

Osman Türk

Sayın hocam, Mekke ehli her tervihada bir tavaf yapıyordular. Medine ehli de buna karşılık olarak her 4 rek'at namazın arasına 4 rek'at namaz eklemişler. Yani 4 tervihaya 4 rek'at namaz, eder 16 rek'at. Aslı 20, ziyadesi 16, tamamı 34 değil 36 rek'at namaz kılıyordu Medine ehli.Bu da Maliki mezhebinde teravih hakkında günümüze ulaşan mutemed görüşlerdendir.

Ahmet

Peygamberimiz teravih ferdi olarak ve değişik sayılarda kılmıştır.

Mehmet

Peygamber (saa)'in sünnetide cemaatle teravih yoktur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş