DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kırklareli'nde dolu ekili alanlara zarar verdi

Kırklareli'nde dolu ekili alanlara zarar verdi

28.05.2015 13:27:49
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, ilk belirlemelere göre, bin 500 dekar ekili alanın doludan olumsuz etkilendiğini bildirdi.

Şaylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün etkili olan dolunun, Ürünlü ve İnece köylerindeki ekili alanlara zarar verdiğini söyledi.

Bu bölgelerde incelemelerde bulunduklarını belirten Şaylan, yağış nedeniyle tarla ve yollarda su birikintileri oluştuğunu kaydetti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin de zarar tespit çalışmalarına başladığını anlatan Şaylan, "Sağanak ve dolu, ekili alanlara zarar verdi. İlk belirlemelere göre, bin 500 dekar ekili alan doludan olumsuz etkilendi. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umarım zarar daha fazla olmaz. Çiftçilerimiz zaten zor durumda, bir de bu tür olaylar ile üzülmesini istemiyoruz" dedi.

Ekrem Şaylan, dolunun özellikle buğday ve ayçiçeklerine zarar verdiğini dile getirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

neden

müslümanlar yanyana gelip kendilerine orta asyada bir üs ülke seçip, ordanda diğer türki ülkelere islami çalışma başlata bilirler. ama ne yazık ki aklımız sadece seçimlere ve abdullah güle saldırmaya çalışıyor. türkiyenin beş büyük cemaati orta asyaya el atarsa evel ALLAH beş yılda çok güzel şeyle olur. ama nerde..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş