DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:57:00

İftar vakti

BURSA

19:55

04:38
19:55
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:39

04:23
19:39
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:22

04:07
19:22
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:06

03:50
19:06
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:52

03:48
18:52
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:57:00

İftar vakti

ANKARA

19:39

04:23
SAHUR
19:39
İFTAR

ERZURUM

19:06

03:50
SAHUR
19:06
İFTAR

Kırklareli Emniyet Müdürlüğünden Bayram Tedbirleri

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramının huzur, sükunet ve güven ortamında geçirilmesi adına kentte birtakım ek tedbir aldı.

27.06.2016 14:28:14
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramının huzur, sükunet ve güven ortamında geçirilmesi adına kentte birtakım ek tedbir aldı.

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bayram günleri, vatandaşlarımızın ve özellikle aile üyelerinin bir araya geldiği, toplumun birbiriyle kaynaştığı, huzur ve sevincin bir arada olduğu ortak paylaşım zeminleridir. Bu nedenle Ramazan Bayramının ilimizde huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla, Emniyet Müdürlüğümüzce 04-07 Temmuz tarihleri arasında birtakım ek tedbirler alınmıştır" denildi.

Açıklamada, Ramazan Bayramı öncesi ve bayram süresince halkın yoğun olarak bulunacağı, Fevzi Çakmak Caddesi, İstasyon Caddesi, Karaumur Caddelerine, bankalar, kuyumcular ve alışveriş merkezleri civarlarına ve pazaryerinde; hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaççılık, sahtecilik gibi olaylara karşı resmi ve sivil ekipler görevlendirildiği bildirildi. Ayrıca, bayram nedeniyle yoğun olarak alışveriş yapılacak yerlerde vatandaşlar, oluşacak yoğun kalabalık nedeniyle yankesicilik, kapkaççılık, hırsızlık, dolandırıcılık, sahte para ve sahte çek olaylarına karşı daha dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıldı.

"CAMİLER VE MEZARLIK ÇEVRELERİNDE DİLENCİLİK YAPAN VE PARA TOPLAYAN ŞAHISLARA MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR"

"Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sükununu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla yapılacak denetimler arttırılacaktır. 05 Temmuz sabahı kılınacak Bayram Namazı süresince, camiler ve mezarlık çevrelerinde dilencilik yapan ve para toplayan şahıslara müsaade edilmeyecektir" ifadeleri kaydedilen açıklamada, yoğunlaşacak araç trafiği ile ilgili olarak da, trafik ekiplerine personel takviyesi yapıldığı, otogar çevresi ile trafiğin yoğun olacağı yerlerde ve şehirlerarası karayollarında trafik önlemlerinin arttırıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

"Araç sürücülerinin de herhangi bir can ve mal kaybına uğramamaları için alkollü araç kullanmamaları, kısa mesafede olsa emniyet kemerlerini takmaları, mevsim değişimini de dikkate alarak araç bakımlarını yaptırmaları, dişleri silinmiş lastik kullanmamaları, iyice dinlenmiş olarak direksiyon başına geçmeleri ve trafik kurallarına mutlak suretle uymaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi Ramazan Bayramı süresince de asayiş ve trafik yönünden olabilecek şikayetlerini ve şüpheli gördükleri şahısları en kısa süre içinde gördükleri ekiplere veya ücretsiz 155 polis imdat telefonlarını arayarak polise bildirebileceklerdir. Kırklarelili vatandaşlarımızın bayramlarını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini dileriz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş