DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kırım Tatar Milli Meclisi'nden bayrak indirildi

Kırım Tatar Milli Meclisi binası cephesinde asılı bulunan Kırım Tatar bayrağı, 1 Haziran akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından söküldü.

02.06.2015 13:16:51

AA'nın haberine göre; Binayı kiralayan La Richesse Kırım Tatar Tarih Müzesi Müdürü Guliver Altın, yaptığı açıklamada binanın önünden geçen insanların kendisini arayarak Kırım Tatar bayrağının binadan indirilip, binanın önündeki elektrik kablo direğinin yanına konulmuş olduğunu ihbar ettiklerini söyledi.

Altın, "Bu ihbar üzerine ben binanın sahibi olan Kırım Vakfı'nın avukatı Cemil Temişev'i aradım. Oraya beraber gittik ve Cemil bayrağı yerine taktı" dedi.

Şu anda Kırım Tatar Bayrağı halen binanın cephesine asılı bulunuyor.

Kırım Tatar Milli Meclisi, 19 Ekim 2014 tarihine kadar Kırım Vakfı'na ait olan binada faaliyet gösteriyordu.

Rus polisi, 16 Ekim 2014 tarihinde söz konusu binaya bası düzenlemiş, baskın sonrası bina 19 Ekim tarihinde mühürlenmişti. Halen davası süren binada Kırım Vakfı ile Kırım Milli Meclisi'nin faaliyet göstermesi yasak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmed nureddin

Muzafer degil maglupsun sen. Musluman Kürt evlatlari ortadoguda tarih yazarken sizin gibi dinme ve devsirme yahudiler kin ve nefretinizden kuduruyorsunuz.allaha hamd olsun musluman bir kurd evladiyim. Sizler islami sattiniz ve kürtlere ihanet ettiniz. Ama Allaha hamd olsun bugun kurtler ayaga kalkti ve kendilerine yapilan ihanetleri goruyorlar artik.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş