DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kırıkkale'de 'usulsüz dinleme' davası

Kırıkkale'de 'usulsüz dinleme' davası

02.06.2015 14:23:58
Yasa dışı dinlemelerle ilgili Kırıkkale Emniyet Müdürlüğündeki Paralel Devlet Yapılanması iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 1'i meslekten ihraç edilen 7 emniyet mensubunun yargılanmasına başlandı.

Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nde istihbarat şube müdürü olarak görev yapan Kamil Akyıl ile Olcay Kürklü'nün de aralarında bulunduğu 7 polis ile bazı müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada hazır bulunanların tutanağa geçirilmesinin ardından sanıkların kimlik tespitlerine başlandı.

Sanıklardan eski İstihbarat Şube Müdürü Kürklü, 2010-2014 yılları arasında Kırıkkale'de çalıştığını, son iki yılını şube müdürü olarak geçirdiğini belirterek, daha sonra başka bir kente tayininin çıkarıldığını ve meslekten ihraç edildiğini söyledi.

Mağdur ve müştekileri usulsüz dinlediği iddia edilen sanıklara, haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek ve kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği suçlamaları yöneltiliyor. Sanıkların Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, MHP Kırıkkale 1. sıra milletvekili adayı ve eski İl Başkanı Seyit Ahmet Göçer ile bazı emniyet personelini usulsüz dinledikleri iddia ediliyor.

Mahkeme, sanıkların ifadesinin alınmasının ardından duruşmayı erteledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet duman

tamam da. sayın bulaç'ın söyledikleri yanlış mı? ya da siz neden bu söylenenlerden rahatsız oldunuz?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş