DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kırgızistan'da rüşvet operasyonu

Kırgızistan'da rüşvet operasyonu

15.07.2015 14:27:37
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te, bağımsız milletvekili Hacımurat Korkmazov 100 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

Kırgızistan Başsavcılığı ve Milli Güvenlik Devlet Komitesi'ne (GKNB) bağlı yolsuzluk ve rüşvet mücadele birimi, milletvekili Hacımurat Korkmazov'un, yargıda devam eden dava sürecinde istediği yönde sonuç alabilmek için cezaevindeki eski milletvekili Nariman Tüleyev'in yakınlarından 200 bin dolar rüşvet talep ettiği yönünde bilgiye ulaştı.

Yolsuzluk İstihbarat Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, "Görevini kötüye kullanmak", "Rüşvet talep etmek ve yolsuzluk" suçlarından açılan dava kapsamında, düzenlenen operasyonda milletvekili Korkmazov, 100 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

Milletvekili mazbatası iptal edilen Nariman Tüleyev, Bişkek Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde de yolsuzluk suçlamasıyla açılan davadan 11 yıl hapis cezası almış, Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in bu yıl çıkardığı af yasasından yararlanmak için avukatının yaptığı başvuru reddedilmişti.

2010'daki genel seçimlerde Muhalefetteki Milliyetçi Ata Curt Partisi listesinden meclise giren Korkmazov, bir süre sonra partisinden istifa ederek bağımsız milletvekili olmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hakki

Ey TURKIYE deki uyutulan modern avrupa goruslu heveslerinin esiri olan zulme ugrayip heva ve heveslerinin esiri olmak için cesitli eglence hirs ac gozluluk kiskanclik kucuk gorme tuzaklariyla bedduayi laneti basitlestrip maneviyattan koparilan imani zerrei miskana cekilmek için hatta imani elinden alinmak için perisan edilen turk halkı işte avrupa işte maskenin düştügü an

Görüş Bildir Bizimle Paylaş