DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Kimse Yok Mu paraları Clinton'a gönderildi'

Kimse Yok Mu Derneği'ne yönelik yürütülen FETÖ soruşturmasında ByLock kullanan 82 kişi için gözaltı kararı verildi.

5 Yıl Önce
2017-04-04 09:22:50

KHK ile kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'ne yönelik Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmada dernekten elde edilen dijital delillerin incelemesinde bazı şüphelilerin ByLock kullandığı tespit edildi.

Aralarında dernek yöneticisi ve çalışanlarının da bulunduğu 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelileri yakalamak için İstanbul merkezli 31 ilde eşzamanlı düzenlenen operasyonda 32 şüpheliyi gözaltına aldı.

5-10 BİN DOLAR HALİNDE GÖNDERİLMİŞ

Yürütülen soruşturmada Kimse Yok Mu Derneği'nin eski çalışanlarına yönelik önemli suçlamaların bulunduğu öğrenildi.

Gazete Habertürk'ten Nihat Uludağ ve Arzu Kaya'nın aktardığına göre, dernek tarafından yetimler için toplanan yardım paralarının, 2014 yılından sonra ABD başkanlık seçimleri sırasında Hillary Clinton'ın seçim kamyasına destek olmak için 5 ile 10 bin dolarlık dilimler halinde gönderildiği iddia edildi.

Derneğin 2014 yılından sonra Hollanda ve bazı Avrupa ülkelerinde 'Kimse Yok Mu International' ismiyle faaliyet yürüttüğü ve milyonlarca liralık yardım paralarını da FETÖ'ye aktardıkları ileri sürüldü.

Derneğe yönelik yürütülen soruşturmada geçen yıl eylül ayında 121 şüpheli hakkında, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak', ‘suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklamak' ve ‘terörün finansmanının önlenmesine dair kanuna muhalefet' suçlarından gözaltı kararı verilmişti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş