DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kim Jong Un'dan ABD'ye küfürlü mesaj!

Kuzey Kore devlet televizyonu KRT'de, ülkenin füze denemelerinden vazgeçmeyeceği ve Washington'a nükleer ve füze denemelerinden oluşan yeni 'hediye paketleri' göndermeye devam edeceği belirtildi.

5 Yıl Önce
2017-07-05 12:32:14

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA'da
dün yer alan haberde, ülkenin başarılı bir uzun menzilli kıtalar arası balistik füze denemesi yaptığı belirtilmişti. Haberde, fırlatılan Hwasong-14 füzesinin 2 bin 802 kilometre irtifaya ulaştığı ve 39 dakika havada kaldığı iddia edilmişti. Denemenin adından ABD medyasında yer alan haberlerde Amerikalı uzman ve yetkililerin denemenin "başarılı bir kıtalar arası füze denemesi" olduğunu doğruladığı aktarılmıştı. ABD, Japonya ve Güney Kore, söz konusu denemenin ardından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini (BMGK) acil toplantıya çağırmıştı.

AA'nın KRT'den aktardığı haberde, Devlet Başkanı Kim Jong-un'un, füze denemesini izlerken çekildiği iddia edilen görüntüler ile Kuzey Kore liderinin ülkenin nükleer silahlardan hiçbir zaman vazgeçmeyeceği ve Washington'a nükleer ve füze denemelerinden oluşan yeni "hediye paketleri" göndermeye devam edeceğine dair mesajlarına yer verildi.

Haberde, açık bir alanda, etrafında generaller ve bürokratlarla bilgisayar monitörlerinin önünde ayakta alkış tutarken görülen Kim'in görüntüleri yer aldı. Haberde, Kim'in denemeyi, "yüzünde büyük bir gülümsemeyle" seyrettiği belirtilerek Kuzey Kore liderinin bilim adamlarına "Yankilere irili ufaklı hediye paketleri göndermeye devam edin" dediği ifade edildi.

Yayınlanan fotoğraflar:
2017-07-05_12h22_10

730x420-06f5880f3034953c63e690ab94f3e28e

"AMERİKAN P**LERiNE HEDiYEMiZDiR"

Kuzey Kore Resmi Devlet Ajansı KCNA ise Kim jong un'un bu füze denemesi sırasında "Kıtalararası balistik füzelerimiz Amerikan p**lerine hediyemizdir" açıklamasında bulunduğunu açıkladı.

ALASKA'YI VURABİLİR

Öte yandan Güney Kore'nin Yonhap ajansının Güney Koreli askeri bir yetkilinin açıklamasına dayandırdığı haberde de söz konusu füzenin Alaska'yı vurma kapasitesine sahip olabileceği ifade edilmişti.

ABD ve GÜNEY KORE'DEN KARŞI ATAK

Öte yandan Kore yarımadasındaki ABD ve Güney Kore kuvvetleri, Kuzey'in denemesine karşılık güç gösterisi olarak, Güney Kore karasularına yüksek isabetli füzelerle atışlar yaptı. Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'in talimatıyla başlatılan tatbikatın, iki ülkenin "füze tehdidine karşı ortak duruşunu" sergilemeyi amaçladığı belirtildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

Kulak kuscu

Kim e teşekkür ederiz. Bize, nükleer silah ve kıtalararası balistik füze sahibi oldunmu, Amerika sana hiçbir şey yapamaz, bunu gösterdin. Sadece laf salatası yapar. Tekrar teşekkür.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş