DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu, 'Şero' ile eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırı mitinginde 'bütün kedilere haber ver, trafoya girmesin,' dedi...

7 Yıl Önce
2015-05-30 20:32:56

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırı mitinginde yerel seçimlerdeki 'trafo ve kedi' olayına göndermede bulunarak "Hiç meraklanmayın, genel merkezdeki Şero'ya söyledim. 'Bütün kedilere haber ver, trafoya girmesin' dedim. Sandıklara sahip çıkacağız." diye konuştu.

Ajansların haberine göre; Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırı'daki mitingde seçim vaadlerine dikkat çekerken, geçmiş seçimlerdeki elektrik kesintilerine atıfta bulunarak "Hiç meraklanmayın, genel merkezdeki Şero'ya söyledim. 'Bütün kedilere haber ver, trafoya girmesin' dedim. Hiç endişe etmeyin" dedi. 

Kılıçdaroğlu, Çankırı Belediye Meydanı'ndaki konuşmasında "AK Parti'nin 13 yıldır iktidarda olduğunu, ülkede 6 milyon 250 bin işsiz, 17 milyon yoksul bulunduğunu" savundu. CHP lideri, "Hükümetlerin asıl varlık nedeni yoksulluğu, işsizliği bitirmek, refah içinde bir toplum yaratmak. İktidar bunun için olunur. Onlar iktidarı ceplerini doldurmak için düşünüyorlar, biz iktidarı halk için düşünüyoruz" dedi.

"REFAHI TABANA YAYACAĞIM"

 "Yoksulluğu tarihe gömeceğim" vaadinde bulunan Kılıçdaroğlu, "Sözüm sözdür, refahı tabana yayacağım dedim. Nasıl yayılır, gelir aktarımı yapacaksın. 'Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 2 maaş ikramiye vereceğim' dedim kıyameti koparıyorlar" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, partisinin yeni 'propaganda başlattığı'nı belirtip " Bir numaralı kanun, birer maaş ikramiye verilimesi hakında kanun. Yine Kılıçdaroğlu söz verdi ama, Bağ-Kur emeklilerine vermeyecek. Niye vermeyelim? En düşük aylığı alanlar, esnaf ve sanatkar. Ona da vereceğiz. Bu tür propagandalara inanmayın. Ama bir gruba, milletvekili emeklilerine vermeyeceğiz. Kimse kusura bakmasın, onlara birer maaş ikramiye yok. Kredi kartları kullanan, bankalardan tüketici kredisi kullanan vatandaşlarımız var. Borçlarını zamanında ödeyemediği için olağanüstü faizler uygulanıyor. Ben söz verdim, kredi kartlarının, tüketici kredisi faizlerinin en az yüzde 80'ini sileceğim. Bunun devlete hiçbir yükü yoktur. Sadece namuslu, kararlı olup, halkı, sadece borçluyu düşüneceksiniz" ifadelerini kullandı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

Bunlara iyi bakin bunlara. Iste bunlar aslinda islam kisvesi altinda kürtlere kin ve nefret kusan din taciri ve Kürt dusmanlaridir. 6 milyon oy alan bir Kürt partisine bu tahamulsuzluk onurlu Kürt halkina bir ihanettir. Aferin size sizler konustukca gercek yuzunuzu daha iyi goruyoruz. En azindan basta sizi musluman zan ediyorduk. AKP yolsuzlugu hirsizligi, iside destegini adam kayirmasini ve hukuksuzlugu ile reza zaraba bir tek laf soyleyebildin mi bu gune kadar.

ali çelik

iktidardayken niye yapmadınız. 'tencere dibim altın demiş. kepçe, ben nerden geliyorum' demiş.sizi tanımasak inanacağız ama....

adil

senmi yapcan o işleri..senn

Görüş Bildir Bizimle Paylaş