DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu'nun tazminat davasına ret

Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öperken gösteren montajlı fotoğraf yayımladıkları gerekçesiyle bir yerel gazetenin yetkililerine açılan dava mahkemece reddedildi.

7 Yıl Önce
2015-06-01 13:16:35

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, kendisini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öperken gösteren montajlı fotoğraf yayımladıkları gerekçesiyle yerel gazete yetkililerine açtığı tazminat davası reddedildi. 

Yargıtay'ın bozma kararı sonrasında İstanbul 7. Asiye Hukuk Mahkemesi'nde 4'üncüsü yapılan duruşmaya, davalılar yerel Yön gazetesi sahibi Osman Şahin ile gazetedeki dava konusu fotoğrafta imzası olan Aysel Oturak'ı temsilen avukatı Mehmet Kılıç katıldı. Davacı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı, mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi.

Kılıçdaroğlu'nun avukatının celse arasında mahkemeye bir dilekçe sunarak yokluklarında davanın kabulüne karar verilmesini istediği tutanağa geçirildi. Söz alan davalıların avukatı Kılıç ise davanın reddine karar verilmesini talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme, davacı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açılan tazminat talepli davayı reddetti, CHP yönünden açılan dava hakkında ise Yargıtay bozma kapsamında olmadığı ve kesinleştiği gerekçesiyle karar vermeye yer olmadığına hükmetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

faruk

Kendi cümlen seni ne güzel anlatıyor : 'bir iktidar uğruna mangalda kül bırakmayan İslamcıların nasıl savrulduklarını....' demişsin. İktidarı yalnızca hükümet olarak anlamayacak kadar sosyologsunuzdur ama her zamanki gibi kulağınız üstüne yatmışsınız. Peki mensup olduğunuz cemaatin bir iktidar odağı olduğundan haberiniz yok mu? Ya da her zamanki gibi düştüğünüz çamura bizi de mi çekmeye çalışıyorsunuz? üstelik Fetullah'ı çok önceleri çok iyi analiz etmiş birisisiniz . Sakın bu siz veya çevrenizle ilgili bir takım şantajlardan kaynaklanmasın..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş