DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu'ndan Kurtulmuş'a: Çok talihsiz bir itiraf

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un, 'Referandumda büyük oranda ‘evet’ çıktıktan sonra terör örgütleri, hiçbir şekilde sesi soluğu çıkmayacak noktaya gelir' sözlerine tepki gösterdi. 'Bu çok talihsiz bir itiraf' diyen Kılıçdaroğlu, 'Gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir' diye konuştu.

5 Yıl Önce
2017-01-24 14:12:10

24 yıl önce suikasta uğrayan gazeteci Uğur Mumcu'nun Ankara'daki anma törenine katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamalar soruldu.

Al Jazeera'nin haberine göre Kılıçdaroğlu bu sözlere şu şekilde cevap verdi:

"Bu, şu anda 'terörü biz destekliyoruz'un itirafıdır. Yani 'sürekli terörü besliyoruz, terör örgütlerine göz yumuyoruz, insanlar ölüyor, insanlar katlediliyor... Eğer bizi seçerseniz, başkanlık rejimini getirirseniz, tek adam rejimini getirirseniz terör bitecek' anlamına geliyor. Bu itiraftır. Bu çok talihsiz bir itiraftır. Eğer gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir. Bunu da Hükümet Sözcüsü açıkça itiraf etmiştir. Çok üzgünüm. Böyle bir lafı asla duymak istemezdim. Numan Kurtulmuş gibi birisinin kalkıp bu lafı 80 milyonun önünde yapmış olması gerçekten son derece hazindir, utanç vericidir."

Numan Kurtulmuş, anayasa referandumundan 'Evet' çıkmaması için terör örgütlerinin "Türkiye'de bir korku atmosferi oluşturma" ihtimaline karşı önlem aldıklarını söylemiş, "Referandumda büyük oranda ‘evet' çıktıktan sonra da bu terör örgütleri, hiçbir şekilde sesi soluğu çıkmayacak noktaya gelir" demişti.

Başbakan Binali Yıldırım da geçtiğimiz hafta bir grup gazeteciyle anayasa değişikliğinde ikinci tur oylama devam ederken Meclis'te bir araya gelmişti. Başbakan Yıldırım, anayasa referandumu sürecinde vatandaşın oyunu, ekonomiden çok terörle mücadeleye ilişkin algının belirleyeceğini söylemişti.

  .

YORUMLAR (4)

Ramazan

Kemal bey artik balinanin altinda buzagi ariyor.Parodilere devam guzel oluyor

hsn

nasıl saptırıyor

Azad Elazığ

Mhp ulusalcı faşist, chp kemalist faşist, akp İslamcı faşist. Üçüde öteki türk devlet partileri de aynı sadece kamuflesi değişik. CHP nin kaygıları yersizdir çünkü Türk ırkçısı din namus düşmanı ve Kürd düşmanı bu devletin yapısı ile uzlaşmış ve değiştirmeyeceğini ilan etmiş akp den korkmaması gerekir.

???

Kemal sen hangi çağda yaşıyordun. Terörü ve teröristi destekleyen sizin zihniyetiniz değil mi? Halk sana inanmıyorum boşuna yorma kafanı. Siz isminde halk olan ama halkın değerlerine düşman olan köhne bir zihniyetsiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş