DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu'na 'altın klozetten' ikinci dava

Hatay Valisi Ercan Topaca, Kılıçdaroğlu'nun, bir gazetenin haberine dayanarak mitinglerde ve televizyon programlarında şahsını rencide edecek bazı cümleler kullandığını ileri sürdü.

7 Yıl Önce
2015-06-04 11:52:41

Topaca, bir süre önce, Kocaeli Valiliği döneminde, hizmet binasındaki tamirat ve tadilat işlemiyle ilgili "tuvalet kısmında altın kaplama askılık, çöp sepeti gibi malzeme kullanıldığı" yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Konuyla ilgili bazı yayın organlarında şahsı aleyhinde "yalan ve iftira" niteliğinde, abartılı haberler servis edildiğini belirten Topaca, ayrıca CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da bu haberlere dayanarak şahsını rencide edecek konuşmalar yaptığını söyledi.

Bu konuda yasal haklarını kullanacağını vurgulayan Topaca, şöyle devam etti:

''Sayın Kılıçdaroğlu, devlette uzun yıllar hizmet etmiş, çalışmış, tecrübeli bir kişi ancak bu olayda Cumhuriyet gazetesinin yalan haberine dayanarak mitinglerde ve televizyon programlarında şahsımı da rencide edecek bazı cümleler kullanmıştır. Bir gün önce televizyon programında Cumhurbaşkanını kastetmediğini ve bu altın tuvalet klozetini yapan kamu görevlisi hakkında, 'hükümetin ne iş yaptığını, neden iş yapmadığını' beyan etmiştir. İsmimi söylemese de doğrudan şahsımı ilgilendiren ithamlarda bulunmuştur. Tabii ben kendisine yakıştıramadığımı, öncelikle bu kadar tecrübeli, siyaseten bir parti liderinin gerekli incelemeyi, araştırmayı yapmadan bir gazetede taraflı şekilde çıkan haber dolayısıyla bunu meydanlara, televizyonlara taşımasını çok doğru bulmadığımı ve yadırgadığımı ifade etmek istiyorum."

Topaca, Kılıçdaroğlu'na ulaşmaya çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

"O konuşmasından sonra kendisine ulaşmak istedim. Genel merkezini aradık ve en son koruması vasıtasıyla kendisine ulaşmaya çalıştım. 'Koray' ismindeki korumasına, 'Sayın Kılıçdaroğlu, böyle bir açıklama yapıyor. Bunun aslı, astarı yoktur, ben kendisini bilgilendirmek istiyorum. Yanlış bir bilgi üzerine konuşmanın oturtulması doğru değil. Şahsıma da hakaret olan bir şeydir. Lütfen kendisine iletin. Telefonla veya uygun bir ortamda bu konuyla ilgili bilgi vermek istiyorum' diye not bıraktım ve beklediğimi de ifade ettim.

Aradan 4-5 gün geçmesine rağmen dönüş olmadı. Aksine televizyonlarda da konuşmaya devam ediyor. Tabii kendisinin de konuşmalarını inceliyorum. Avukatım da inceliyor. Muhtemelen hakaret içerikli, şahsımı suçlayıcı şeyler tespit edildiği takdirde sayın Kılıçdaroğlu aleyhinde de tazminat davası açacağız.''

Vali Topaca, Cumhuriyet gazetesinde "altın kaplama tuvalet" ve "tuvalette kullanılan malzemelerin altın olduğuna dair" haberlerin yalan ve iftira içerdiğini öne sürdü.

Diğer bazı yayın organlarında da bu konuda haber yapıldığını vurgulayan Topaca, şunları aktardı:

''Özellikle Zaman ve Sözcü gazetelerinde, hayali bir tuvalet yapmak suretiyle tamamen sapsarı ve bizim olayımızla hiç ilgisi olmayan bir resmi de koymak suretiyle, abartılı bir şekilde kamuoyuna tekrar servis edildi. Yine aynı şekilde FOX TV'de hafta sonu Çalar Saat diye bir programda da yine abartılı bir şekilde, gerçek dışı bir haber, abartılarak kamuoyuna verilmeye çalışıldı. Son günlerde biraz da siyasi polemik konusu da oldu. Ben en başta söylediğimi söylüyorum. Yapılan işler halen orada duruyor. Bunlar altın kaplama değil. Altın sarısı renginde krom malzemelerdir.''

Topaca, Kocaeli Valiliği döneminde makam tuvaletinde kullanılan 7 kalem malzemeye ödenen tutarın 2 bin 811 lira olduğunu ve bu parayla bir tuvaletin altın kaplama yapılmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet

Davutoğlu DEAŞ a katılımlar ile ilgili sosyolojik bir tespit yapıyordu ve haklılar demiyordu. Gerçekten Irak şii hükümetine tepkiden birçok sünni arap deaş'a katılıyor. Zaten bu yüzden ırak'ta hükümet değişti. Sürekli yalan ve çarpıtmalarla ak parti düşmanlığı yapın sol çevreler sol örtgütlerin törör eylemlerini desteklerken deaş terörünü kınamaları çelişkidir. pkk da defalarca intihar ve uzaktan kumandalı bomba saldırıları düzeenledi. Binlerce sivili öldürdü. Zorunlu askerlik görevini yapan gencecik insanları siyasi emeller için öldürmek tam bir terördür.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş