DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kiev'de alarm! Bomba yüklü araç infilak etti!

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ilk olarak 'bomba yüklü bir aracın' infilak ettiği açıklandı.

5 Yıl Önce
2017-06-27 10:35:51

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ilk olarak 'bomba yüklü bir aracın' infilak ettiği açıklandı. Ukrayna basını ölü ve yaralıların olduğunu belirtti. Kiev polis departmanı adına sosyal medya hesabından açıklama yapan polis memuru Oksana Blischik başkentte bir aracın infilak ettiğini doğruladı.

Sosyal medyadan patlama anı ve patlama sonrası aracın görüntüsüne ilişkin fotoğraflar paylaşılıyor.

TERÖR SALDIRISI MI?

Daha sonra Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, güçlü bir şekilde infilak eden ve panik yaratan patlamanın bir terör saldırısı olmadığı belirtildi. Fakat sonradan olay bir terör saldırısı kapsamında değerlendirilmeye alındı.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı basın sözcüsü Artem Shevchenko'nun yaptığı açıklamaya göre olay “terör saldırısı” olarak nitelendirildi ve gerekli soruşturmaları askeri savcılık yürütecek. Buna ek olarak aracın patlamasına bir düzeneğin sebep olduğunu fakat daha detayların bilinmediğini ekledi.

SUİKAST OLABİLİR

trana” gazetesinin iddiasına göre, patlayan aracın içinde Ukrayna Savunma Bakanlığı'nda görevli Albay Maksim Shapoval bulunuyordu. 

RUSYA ŞÜPHESİ

Ölen üst düzey yetkilinin Rusya'nın Ukrayna'daki faaliyetlerine karşı aktif olarak görev aldığı belirtilirken, Ukrayna basının 'suikastın Rusya tarafından' yapıldığı ihitimalini dile getirdi.

son-dakika-kiev-de-bomba-yuklu-arac-infilak-etti-9387781

son-dakika-kiev-de-bomba-yuklu-arac-infilak-etti-9387743

son-dakika-kiev-de-bomba-yuklu-arac-infilak-etti-9387779
595201acc9de3d1fd497e518

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş