DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kerkük'te IŞİD operasyonu

Irak'ta Peşmerge birliklerinin, Kerkük'ün Dakuk ve Salahaddin'in Tuzhurmatu ilçelerinde IŞİD'e karşı geniş çaplı operasyon başlattı.

7 Yıl Önce
2015-08-26 12:17:02

AA'nın haberine göre, Bölgedeki alınan bilgiye göre Peşmergeler, sabahın erken saatlerinde IŞİD'in kontrolündeki 12 köye operasyon düzenledi ve bölgeyi kuşatma altına aldı. Peşmergenin 10 kilometre ilerlediği ve 1 köyün kontrolünü sağladığı belirtildi.

Kerkük Peşmerge Sorumlusu Westa Resul, yaptığı açıklamada, "DAİŞ'in kontrolünde olan köylere doğru ilerliyoruz.Kerkük il sınırları içerisinde, teröristlerin operasyon yürütme merkezi olarak bilinen Elbunecm köyünü tamamen kontrol altına aldık. Şu an yine stratejik öneme sahip Elbusel köyüne doğru hareket ediyoruz" dedi.

IŞİD'in eskisi gibi savaşacak güç ve moralinin kalmadığını ileri süren Resul, "Peşmerge için ilerleme kaydetmek çok zor bir durum değil. Çok kısa bir süre içerisinde 10 kilometre mesafe kat ettik. Ancak teröristler kaçarken bulundukları yerlere bomba yerleştiriyor. Sadece bir köyde tespit ettiğimiz 130 bombayı imha ettik" şeklinde konuştu.

IŞİD'e karşı oluşturulan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin de sürekli bir şekilde IŞİD mevzilerini bombaladığı kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş