SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAYEMEK TARİFLERİGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜRFOTOVİDEO

Kerkük'te IKBY bayrağı krizi sürüyor: 'Türkiye'yi ilgilendirmez...'

Kerkük İl Meclisi üyesi Ahmed Askeri, Kerkük'te IKBY bayrağının göndere çekilmesinin Türkiye'yi ilgilendirmediğini söyledi.

Kerkük'te IKBY bayrağı krizi sürüyor: 'Türkiye'yi ilgilendirmez...'
20.03.2017 16:46:47

Rûdaw'a konuşan Ahmed Askeri, “Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması Irak ve Kürdistan Bölgesi'nin içişlerine müdahaledir. Kürdistan bayrağının göndere çekilmesi bir iç meseledir. Hiçbir şekilde Türkiye'yi ilgilendirmez” dedi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta Kerkük Valisi Necmeddin Kerim, kentteki devlet kurumlarında Irak bayrağının yanında Kürdistan bayrağının da bulundurulması hakkında aldığı kararı İl Meclisi'ne göndermişti. Vali Kerim'in bu kararının ardından Irak Parlamentosu'nda bulunan Kerkük temsilcisi Türkmen parlamenterler, karara karşı çıkmış, Irak Başbakanı Haydar Abadi'nin duruma müdahale etmesini istemişlerdi. Kerkük Valisi Kerim, dün düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen bir soru üzerine, bayrağın İstanbul ve Ankara'da da göndere çekildiğini hatırlatarak, “Kerkük'te neden çekilmesin?” dedi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu dün, Kerkük'te IKBY bayrağının göndere çekilmesine ilişkin, "Bu tür girişimler Kerkük'ün çok kültürlü kimliğine zarar veriyor” açıklamasında bulunmuştu.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ