DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,1063 ₺

EURO

18,2017 ₺

ALTIN

1.019,07 ₺

BİST

3.020,20 ₺

Kdz. Ereğli Kent Konseyi Seçimleri Ertelendi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kent Konseyi seçimleri çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile yapılamadı. Bazı dernek ve oda temsilcileri seçimlerin yapılmamasına tepki gösterdi.

7 Yıl Önce
2016-06-26 22:49:10
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kent Konseyi seçimleri çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile yapılamadı. Bazı dernek ve oda temsilcileri seçimlerin yapılmamasına tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli İlçesinde AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Eski Başkanı Adem Öztürk ile İnşaat Mühendisi Mustafa Özkan'ın aday olması beklenen Kdz. Ereğli Kent Konseyi seçimleri çoğunluk sağlanamadığı9 gerekçesi ile yapılamadı. Hazirun cetvelinde 151 dernek ve oda temsilcisi yer alırken, 48 kişinin imza verdiği belirtildi. Kongrede yeniden aday olmaya n Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin, kongrenin 14 gün sonraya ertelendiğini genel kurul üyelerine açıkladı. Keskin konuşmasında "Hazirun cetveli incelendiğinde çoğunluğun sağlanamadığı anlaşılmıştır. Kongremiz 14 gün sonra yani 10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 14.00'te yapılacaktır. İkinci kongreyi Kaymakamlık Dernekler Masası'ndan alacağımız oda ve dernekler listesine göre bütün Sivil Toplum Kuruluşlarına davetiyemiz gidecektir. Kongremizin daha sağlıklı olabilmesi açısından genel kurulumuzun 2 hafta sonraya ertelenmesi uygun görülmüştür" dedi.

Başkan adaylarından Mustafa Özkan ise kongrenin ertelenmesine kızan dernek yöneticilerine "Hazırlanan hazirun cetvelinin normal olmadığını, fazladan yazılmalar olduğunu tespit edip, sonradan iptal edilme yerine kongrenin ertelenmesi kararı alındı" şeklinde açıklamada bulunarak sakinleştirmeye çalıştı.

Bazı dernek temislcilerinin genel kurula gelip hazirun cetvelinde isimlerinin olmaması nedeniyle Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a teki gösterdi. Hazirun cetvelinde ismi bulunan derneklerin üyelerinin Ereğli'de yaşadığını genel ve yerel seçimlerde oy kullanmasına rağmen Kent Konseyi seçimlerinde oy kullandırılmamasına gelen tepkiler üzerine Uysal, dernek yöneticilerinin haklı olduğunu söyledi. Başkan Uysal "Burada 5-10 üyesi olan dernekler dahi gelip oy kullanabilmeli" dedi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş