DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:48:00

İftar vakti

BURSA

19:46

04:54
19:46
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:30

04:40
19:30
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:13

04:24
19:13
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

18:57

04:06
18:57
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:44

04:03
18:44
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:48:00

İftar vakti

ANKARA

19:30

04:40
SAHUR
19:30
İFTAR

ERZURUM

18:57

04:06
SAHUR
18:57
İFTAR

Kaymakam, sitem etti numarasını paylaştı

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Kaymakamlığın resmi internet sitesine cep telefonu numarasını yazarak göndermede bulundu...

12.07.2015 18:31:34

Mardin'in Midyat İlçesi Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, ihtiyacı olan ve yardım isteyenlerin kendisine rahatlıkla ulaşmaları için Kaymakamlığın resmi internet sitesine cep telefonu numarasını yazdı. Bingöl, "Telefon numaramı zaten ağalar, paşalar biliyordur. Ama asıl olan bir garibanın bilmesi ve başı sıkıştığında aramasıdır," dedi.

Ajansların haberine göre; Kaymakam Bingöl, "Ben Erzurum Hınıs'ta 5 inekle 5 çocuğunu okutan annenin oğluyum. Devlete ulaşamamanın ne anlama geldiğini iyi bilen biriyim" dedi.

KAYMAKAM'DAN GÖRÜLMEMİŞ HAREKET

Tarihi Midyat İlçesi'nde yaklaşık 3 yıldır görev yapan Kaymakam Oğuzhan Bingöl, bölgede bir ilki gerçekleştirerek Kaymakamlığın resmi internet sitesine kendisine ait özel cep telefonu numarasını da yazdı. Asli görevlerinin vatandaşa hizmet olduğunu ve 8 yıldır bölgede görev yaptığını söyleyen Kaymakam Bingöl, "Ben Erzurum Hınıs'ta bir annenin bin bir güçlük ile 5 inekle okuttuğu 5 çocuktan biriyim. Ben hiçbir zaman bölgedeki göreve şark ya da zorunlu hizmet gözüyle bakmadım, bakamam. Zor durumlarda devlete ulaşamamanın ne olduğu iyi bilirim. İhtiyacı olan vatandaş bana istediği zaman ulaşsın diye telefonu yazdım. Bunu da normal bir uygulama olarak görüyorum" diye konuştu.

 "ZATEN AĞALAR PAŞALAR BİLİYORDUR"

Midyat Kaymakamı Bingöl, telefon numarasını internet sitesine yazmasından sonra kendisini kimlerin daha çok aradığı ile ilgili bir soruya ise "Telefon numaramı zaten ağalar, paşalar biliyordur. Ama asıl olan bir garibanın bilmesi ve başı sıkıştığında aramasıdır. Benim amacım o vatandaş arasın diye oraya yazdım. Bazen arayanlar Kaymakam olduğuma inanmıyorlar ya da sohbet ettikten sonra teşekkür edip kapatıyorlar" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Rüveyda

Yazınızda ifade ettiğiniz gerçekleri 25 yıl önce daha 15-20 yaşlarımızda cemaat mensuplarına uyarı miteliğinde haykırdığımızda din dışı ilan edilip yanlızlaştırılmış olarak bedelini ödedik.Bu gün yönetimdeki mesuliyet yüklenmiş idarecilere ve onlarla menfaat ve çıkar paylaşımında bulunan,uğruna ödediğimiz bedelleri heba eden bu şekilde bizleri fesat eden güruha itiraz etmeye kalktığımızda yine aynı söylemlerle hain,kafir,vs.ithamlarla sindirilmiş olduğumuzu görüyoruz.Görülen o ki değişen birşey yok,değişmeyense çıkar ve menfaat için hakikatı örten menfaatperestler...

Ali

Şimdi aradım 5 kere açacaklar mi diye kimse açmadı yakında vali olursun reklam kokan hareketler bunlar maik

avni avanakdeğil

helal olsun böylesinin sayısını arttırsın yüce Allahımız.

gadban

bu şirin bizim kaymakam

Görüş Bildir Bizimle Paylaş