DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

‘Katledildi’ denilen ağaçlar fırtınada devrilmiş

Bazı gazetelerin “Gezi Parkı’nda ağaç katliamı” başlığıyla sunduğu haber hakkında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi devrilen 2118 ağacın yerine 4 bin 236 ağacın dikildiğini açıkladı.

04.08.2017 12:36:09

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Dün bazı medya organlarında yayınlanan ve sosyal medyada da pek çok kullanıcı tarafından paylaşılan “Gezi Parkı'nda ağaç katliamı yapıldığı” yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Cumhuriyet ve Yurt Gazeteleri ile T24'ün “Gezi Parkı'nda ağaç katliamı” başlığıyla verdiği haberde Gezi Parkı'ndan budanmış ağaç fotoğrafları paylaşılmıştı. Ayrıca CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da twitter adresinden aynı görsellere yer vererek “Gezi Parkı'nda ağaç katliamı… Toplumun sinir uçlarıyla oynamak niye? Bu ağaçlar sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?” ifadelerini kullanmıştı.

DGTn03-V0AAkGVY

DGTn04IVYAAfMpF

DGTn04CUMAME8uf
İBB: “AĞAÇLANDIRMA YAPILDI”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) devrilen ağaçlarla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “İstanbul'da 27 Temmuz günü yaşadığımız şiddetli fırtınada 2118 ağaç devrilmiş, 2500 ağacın dalları kırılmıştır. Aynı gün 405 binanın çatısının uçtuğu belirlenmiştir. Fırtına nedeniyle devrilen, 2118 ağacın yerine 4 bin 236 ağacın dikimine başlandı. Çengelköy'de devrilen 176 yıllık çınar ağacı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından tedavi edilerek yerine dikilmiştir” denildi.

1_204

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş