DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Katar'a ihracı başladı

Antalya'nın Korkuteli ilçesindeki yayla mahallelerinde seralarda üretilen ve daha önce Suudi Arabistan ile Rusya'ya ihraç edilen Kozağacı domatesi, Katar'a da gönderilmeye başlandı.

5 Yıl Önce
2017-08-28 08:24:42


Yayla seracılığının geliştirilmesi kapsamında yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Korkuteli domatesi dış ülkelerin sofralarında yer almaya başlarken, yayla domatesi Suudi Arabistan ve Rusya'dan sonra Katar'a da gönderilmeye başlandı.

Domates tüccarı ve komisyoncu Ertuğrul Kara tarafından Kozağacı Mahallesi'nde toplatılan domatesler işlendikten sonra Suudi Arabistan, Rusya ve Katar'a da gönderilmeye başlandı. Yaylalarda toplanan domatesler TIR'lara yüklenerek, Katar'a gönderildi. Kozağacı Mahalle Muhtarı Şükrü Akar, seralarda üretilen domateslerin yurt dışına ihracatının ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirterek, "Yayla mahallelerinde ürettiğimiz domatesleri şimdi de Katar'a ihraç etmeye başladık. Günlük tüccarlar Katar'a domates gönderiyor. İhracat yaptığımız ülkeleri artırmak istiyoruz. Seracılık ilçemizdeki göçü tersine çevirecek" dedi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş