Kassam Tugayları'ndan İsrail'e: Sabrımız taşmak üzere

Hamas'ın silahlı kanadı İzzedin el-Kassam Tugayları, işgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'ya karşı düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.

08.12.2019 11:16:10

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Telegram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Mescid-i Aksa'daki son saldırılar, provokasyonlar, ibadet edenlere ve cami cemaatine yönelik tehlikeli uygulamalar, ateşe benzin dökmektir. Bu adımlar, işgale (İsrail) karşı bir öfke patlamasının ayak sesleri ve sebebidir.” değerlendirmesinde bulundu.

“SABRIMIZ TAŞMAK ÜZERE”

Ebu Ubeyde, “Saldırıların devamında tamamen siyonist düşman sorumludur. Ancak bizim sabrımız taşmak üzeredir.” ifadelerine yer verdi.

Siyonist Haliba Hareketi lideri Haham Yehuda Glick'in de bulunduğu 62 fanatik Yahudi, 3 Aralık'ta, 60 fanatik Yahudi de 4 Aralık'ta işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya İsrail polisi korumasında baskın düzenlemişti.

ANLAŞMA İHLAL EDİLEREK İŞGAL GİRİŞİMLERİ DEVAM EDİYOR!

Mescid-i Aksa ve Kudüs'teki vakıflar; işgalci İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.

Daha önce Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin izni dahilinde Mescid-i Aksa'yı ziyaret eden Siyonist Yahudiler, 2003'ten bu yana Vakıflar İdaresinin egemenliğini ihlal eden işgalci İsrail'in tek taraflı kararı çerçevesinde polis eşliğinde Müslümanların kutsal mabedine giriyor.

MESCİD'E ZARAR VEREN KAZI ÇALIŞMALARI YAPILIYOR!

İşgalci İsrail makamlarının bu tek taraflı kararını tanımayan Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğini ihlal edici bu tür girişleri baskın olarak nitelendiriyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde “Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu” iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

YORUMLAR (0)

Bunların sabrının her taştığında onlarca gazzeli ölüyor.