SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Karnelerdeki ‘İslam’ ibaresini kaldırdılar

Karnelerdeki ‘İslam’ ibaresini kaldırdılar

Avrupa’da Irkçılığın ve İslamafobi’nin zirve yaptığı Avusturya’da skandal bir uygulama hayata geçti. Avusturya hükümeti ülkelerinde eğitim gören Müslüman çocukların karnelerinde yeni bir uygulamaya giderek ‘din’ bölümündeki ‘İslam’ ibaresini kaldırdı. Kendilerine bağlı olan Avusturya İslam Cemiyeti’nin kısaltılması olan ‘İGGÖ’ ibaresini koydu.

Karnelerdeki ‘İslam’ ibaresini kaldırdılar
2.2.2019 15:14:46

Avrupa'da İslamafobi'nin lokomotifi olan Avusturya, Müslümanlara karşı yeni bir skandala daha imza attı.

Avusturya hükümeti ülkelerinde eğitim gören Müslüman çocukların karnelerinde yeni bir uygulamaya giderek ‘din' bölümündeki ‘İslam' ibaresini kaldırdı.

WhatsApp Image 2019-02-02 at 14.10.58

Öğrencinin ‘Dini' bölümündeki ‘İslam' yerine Avusturya hükümeti ile entegre çalışmakla suçlanan  Avusturya İslam Cemiyeti'nin kısaltılması olan ‘İGGÖ' ibaresini koydu. Karar Avusturya'da yaşayan Müslümanların büyük tepkisine yol açtı.

Avusturya'da daha önce biri Türklere ait 7 caminin faaliyetleri durdurulmuş, yurtdışından finanse edildiği bahanesi ile 60 imamın sınırdışı edilmesine karar verilmişti.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 4.2.2019 18:45:41
İyi yapmışlar gittiginde yere ayak uyduracaksın yoksa İrana Arabistan'a yerleşsin ler müslümanlar ya kabul ederlerse Suriyeli mültecileri kabul etmeyen sözde müslümanlar iyi yapıyorlar
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR