SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKorona VirüsGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Kardeşi şehit edilen vatandaştan Meral Akşener’e tepki

Kardeşi şehit edilen vatandaştan Meral Akşener’e tepki

1991'de Şırnak’ta terör örgütü tarafından şehit edilen Ayhan Yılmaz’ın kardeşi Rahmi Yılmaz, kahvehanede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile tartıştı. Yılmaz, Meral Akşener’e tepki göstererek İYİ Parti’nin HDP’ye destek verdiğini belirtti. Şehit kardeşi Rahmi Yılmaz, “Bizimle aynı fikirde olduğunuz söylüyorsunuz ama televizyonda bunu söyleyemiyorsunuz. Şimdi gelip bana izah etmeye çalışıyorsunuz' dedi.

Kardeşi şehit edilen vatandaştan Meral Akşener’e tepki
27.2.2020 16:12:05

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir ziyareti kapsamında gittiği Kepsut ilçesinde vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Bir kahvehanede şehit kardeşi olduğunu söyleyen Rahmi Yılmaz, Meral Akşener ile HDP ve buna bağlı olmak üzere terör örgütüne destek vermesi gerekçesiyle tartıştı.

Vatandaşla yaklaşık 10 dakika boyunca konuşan Akşener, kendilerinin HDP ile yan yana yürümediğini söyledi.

Şehit kardeşi Rahmi Yılmaz, “Bizimle aynı fikirde olduğunuz söylüyorsunuz ama televizyonda bunu söyleyemiyorsunuz. Şimdi gelip bana izah etmeye çalışıyorsunuz" dedi.

Kahvede bulunan Halil Karakaya da Rahmi Yılmaz'a destek olarak “Madem HDP terör örgütü. Güvercinin karganın yanında ne işi var. Seçimlerde İstanbul'u kazanmak için HDP'ye destek verdiniz mi? Vermediniz mi? Ankara'da verdiniz mi? Vermediniz mi? Büyükşehirlerde verdiniz mi? Vermediniz mi? Verdiniz. Kargalar kargalarla uçar, güvercin güvercinlerle uçar. Buraya gelmişsiniz Allah razı olsun. 35 milletvekiliniz var mı şu an. İsmail Ok istifa etti mi etti. Bir kere de Meral hanımın milletvekillerinin ağzından şunu duyalım. AK Parti terör örgütüne şunu yapmıştır. İdlib'e girmiştir, arkasındayız. Yarın Tayyip gider başkası gelir. Seçimi kazanmak için terör örgütünün arkasından gitmeyin. Esnaf aç kalsın önemli değil. Çanakkale'de donsuz gezmiş bu millet. Bugün Suriye bize geliyor mu? Geliyor. Irak geliyor mu? Geliyor. Hepsi Türkiye'ye geliyor bizim gidecek ülkemiz yok. Madem Türkiye'de siyaset yapıyorsanız iktidarda kim varsa onun arkasında durmak zorundasınız. Her 5 yılda bir seçim olur. Seçim geldiğinde vaatlerini açıklarsın. Kazanırsın, kazanamazsın. Ama alın açık durur. Senin HDP ile ne işin var? Uzaklaş ki puanını arttır” dedi.

Bu tepkiler üzerine konuşan Akşener, “Bir şey söylüyorsunuz ondan sonrada bir şey söylemeye kalktığımda da dinlemiyorsunuz. Bir konuda karar vermişsiniz saygı duyuyorum. Ama günah diyorum. Bakın ayıp da demedim. Günah. Biz HDP ile yan yana yürümedik. Biz burada İsmail Ok'u aday çıkardığımızda HDP aday çıkardı. Bizim aday çıkardığımız her yerde HDP aday çıkardı. Iğdır'da Cumhur İttifakının adayını destekledik karşılıksız. Yani AK Parti ile MHP'nin adayını destekledik. Dolayısıyla orada aday çıkarmadık. Bunları da kimse duymuyor. Ahlat'ta AK Parti'nin adayını destekledik” dedi.

Meral Akşener'in kahvedeki vatandaşlarla konuşmasını bekleyen AK Partili Belediye Başkanı İsmail Cankul, Akşener'e tesbih hediye etti. Akşener daha sonra esnaf ziyareti yaparak İYİ Parti İlçe Başkanlığına gitti. Parti yöneticileriyle bir araya gelen Meral Akşener daha sonra ilçeden ayrıldı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

hakan / 27.2.2020 18:29:33
Adana,mersin,antalya büyükşlehir belediyeleri kimler sayesinde chp=hdp ye teslim edildi,İp in desdeği sayesinde değilmi,bırakın bunları yahu herşey alenileşti,Mhp li eski mersin belediye başkanı İp den seçileceğim diye mhp den istifa ederek aday olmak istedi adamın adaylık başvurusunu geciktirerek chp nin kazanmasına kimler sabeb oldu,ip e verilen görev mhp yi bölerek erdoğanı zor durumda bırakmak bu işin projesini kimlerin yaptığı gün gibi aşikar,Millet gözünü açsın kimlerin kimlerle kolkola olduğunu görsün,
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR