DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Karayollarında bayram önlemleri

Karayollarında bayram önlemleri

14.07.2015 15:29:30
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sorumluluğundaki yollarda Ramazan Bayramı sürecince vatandaşların rahat ve huzur içinde seyahat edebilmelerini sağlamak için bir dizi ek önlemler aldı.

KGM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ramazan Bayramı'nda olası trafik kazalarının önüne geçebilmek amacıyla tatil süresince, trafiği yoğun yerlerin gidiş ve dönüş güzergahlarında bazı tedbirler hayata geçirilecek.

Bu kapsamda, bayram trafiğini etkilememek için yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam eden kesimlerde 16-20 Temmuz tarihleri arasında, zorunlu olmadıkça çalışmalara ara verilecek.

Yol boylarındaki eksik trafik işaret levhaları, kenar dikmeleri ve reflektif malzemeleri tamamlanacak, kirlenmiş olanlar yıkanacak ve düzeltilecek.

KGM, söz konusu önlemlerin yanı sıra sürücüleri, hava, yol, araç ve psikolojik durumlarını dikkate almaları, yorgun ve uykusuz yola çıkmamaları, cep telefonu ve sigara gibi dikkati dağıtacak öğelerden kaçınmaları, yolculuk sırasında mutlaka emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selim

baskanlik degil istenen sinirsiz guc yada dikta rejimi...kimse sorgulamayacak elestirmeyecek beyfendi istedigi yere istedigi parayi haracayacak...istenen bu kontrol edilemeyen denetlenmeyen bir gucu ben istemiyorum arkadas

Görüş Bildir Bizimle Paylaş