Karantinadaki koca karantinadaki eşi için yasağı çiğnedi

Karabük'teki ilginç olayda, Covid-19 kapsamında temaslı olduğu için evinde karantinaya alınan Bülent A. (43), eşinin yurttaki karantina süresini kendisi gibi evinde geçirmesi talebinde bulunmak için İl Sağlık Müdürlüğü’ne gitti.

22.09.2020 15:04:54

Karantinadaki koca karantinadaki eşi için yasağı çiğnedi

Karabük'teki ilginç olayda, Covid-19 kapsamında temaslı olduğu için evinde karantinaya alınan Bülent A. (43), eşinin yurttaki karantina süresini kendisi gibi evinde geçirmesi talebinde bulunmak için İl Sağlık Müdürlüğü'ne gitti.

3.500 TL ceza verildi

Karabük merkeze bağlı Cumayanı köyünde yaşayan özel güvenlik görevlisi Bülent A., geçen cumartesi günü rahatsızlanan eşi Sevgi A.'yı Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Test sonucu pozitif çıkan Sevgi A. ve kendisi de temaslı olduğu için evinde karantinaya alınan Bülent A., yurttaki eşinin kendisi gibi karantina süresini evinde geçirmesi için başvuruda bulunmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü'ne gitti.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı ile görüşen Bülent A., isteğinde ısrarcı oldu. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğüne gelen polis ekipleri, Bülent A.'yı müdürlük dışına çıkardı.

Bülent A.'ya 3 bin 500 lira ceza kesilerek polis nezareti altında evine götürüldü.

YORUMLAR (0)