SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Karamollaoğlu'dan çok konuşulacak açıklama! 15 Temmuz'dan önce bazı komutanlar geldi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimiyle ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu darbeden 6 ay önce bazı komutanların kendisini ziyaret edip darbe konusunda uyarıda bulunduğunu açıkladı.

Karamollaoğlu'dan çok konuşulacak açıklama! 15 Temmuz'dan önce bazı komutanlar geldi
14.3.2019 17:01:12

Temmuz 2016'da düzenlenen darbe girişimine dair de konuşan Karamollaoğlu, bu tarihten yaklaşık 6 ay önce bazı komutanların kendilerini ziyaret ettiğini ifade etti. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Sözcü Gazetesi'ne şunları söyledi:

Çengelköy ve Kuleli'deki darbe girişimi davasında 34 müebbet

15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 6 ay önce, o dönem Türk Silahlı Kuvvetleri'nde üst rütbeli bazı komutanlar geldi, Fethullahçıların faaliyetlerini anlattı. Biz bu işleri bilmediğimiz için yapılması gerekeni yaptık, kendilerinin Milli Savunma Bakanlığı'ndan randevu alıp durumu onlara anlatmasını istedim.

O komutanlara ne denildi?

O komutanlara, ‘Hiç merak etmeyin, sağlam durumdayız, hiçbir şey yapamazlar' denildiğini, bunun üzerine askerlerin de ‘Bir gün silahı size dayayacaklar' dediğini bu komutanlar görüşmeden sonra gelip bana anlattılar. 15 Temmuz darbe girişimi konusunda da istismarlar var. Cumhurbaşkanı, ‘O kalkışmayı önlemek için sokağa çıkanlar AK Parti ve MHP'lilerdi' diyor. O kalkışmayı o parti, bu parti değil halk önledi. Saadet Partililer de sokağa çıktı. Hayatını kaybedenler, kolunu, bacağını yitirenler de oldu. Bunları görmezden geliyorlarsa Allah'tan korksunlar."

Adalet adil olmalı

Bizim içimizden çıkanlar bu ülkeye darbe vurdu. Düzeltmek de yine bize düşüyor. FETÖ döneminde adalete güven kalmamıştı. Genelkurmay elemanı diye tutukladılar. Devletin mahrem odasına girdiler.Bugün de o dönemlerde yaşananlara benzer olaylara tanık oluyoruz. İstediğimiz, adaletin herkese adil olarak davranmasıdır. Bugün, adalet mekanizmasına güvensizlik var. Zulümle abâd olunmaz. Cumhurbaşkanı ve parti genel başkanı olarak kendini her şeyin üstünde gören Erdoğan lafını esirgemiyor. Mahkemeler iktidarın tutsağı haline gelmiş. İstemedikleri yönde karar veren hakimin görev yeri değiştiriliyor. Böyle adalet olmaz. Yetkili makamlar, açtıkları davalarda herzaman haklı çıkarılıyorsa orada adalet yok demektir.

Mansur Yavaş önde görünüyor

"Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş, kamuoyu araştırmalarına göre önde görünüyor. Ağır başlı, sağduyulu bir propaganda yürütüyor. Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanma şansının da yüksek olduğu görülüyor. Bu yüzden, Mansur Bey'i yıpratmak için yükleniyorlar. Bu seçimde, AK Parti tıkandı. Hiçbir probleme çözüm üretemiyor. İstanbul, Ankara, Bursa gibi bazı illerin büyükşehir belediye başkanlarını ‘metal yorgunluğu' olduğu gerekçesiyle istifa ettirdiler. Metal yorgunluğu AK Parti'de de var. Hatalarını görmüyorlar. Kendileriyle olmayanları düşmanlaştırıyorlar.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Teoman / 18.3.2019 16:57:40
15 temmuza ' iki batılın çatışması' diyen vekilleri var. Bunun hesabını sormuş mu? Tabi sokağa çıkmayan bilmez. O gece evde oturup, olup biteni perdenin arasından takip eden korkaklar böyle atıp tutar. Hiçbir saadet partili sokağa çıkmamış diyen yok. Kategorik olarak sokağa çıkanlar Ak partili ve Mhpliler idi. Saadet partisi bütün üyelerine sokağa çıkmayın, evde oturun diye mesaj attı. Bu demektir ki, saadet sokağa çıkmadı. Sokağa çıkan saadetliler münferit çıktı. Aynı şekilde diğer partillilerden de çıkanlar olmuştur tek tük. Saadet partili şehit veya gazi yok. Bu da tamamen yalan.
Mm / 18.3.2019 15:00:58
Kim bu komutanlar. İsimlerini bir açıklasada bilsek.Parti kapatmak bir girişimleri olmuş mu? Sormuş mu acaba?
/ 18.3.2019 10:11:32
molla oglu peki seni haberdar eden komutanlara sen ne dedin
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR