DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9253 ₺

EURO

17,0604 ₺

ALTIN

949,96 ₺

BİST

2.380,90 ₺

Kara yaralı askerleri ziyaret etti

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara beraberinde eşi Av. Gülsen Kara ile Suriye'nin Halep kentine bağlı El Bab bölgesinde yaralanan askerleri ziyaret etti.

6 Yıl Önce
2016-12-20 09:41:44
Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara beraberinde eşi Av. Gülsen Kara ile Suriye'nin Halep kentine bağlı El Bab bölgesinde yaralanan askerleri ziyaret etti.

Yaralı askerleri ziyaret eden Kara ve beraberindekiler Hastane yöneticisi Op. Dr. r Erşan Öztin'den bilgi aldı.

Kara, ziyaretin ardından yaralanan askerlerle görüştüklerini ve hastane yetkililerinden bilgi aldıklarını söyledi.

Askerlerin genel anlamda sağılık durumlarının iyi olduğunu anlatan Kara, bir askerin ambulans uçakla GATA'ya sevk edileceğini onun dışında herhangi bir sıkıntının olmadığını ifade ederek, "Özellikle Fırat Kalkanı Harekatından dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Bizim sınırımızda da çok yoğun terör örgütü yapılanmaları vardı. Bu doğrultuda Kilis en çok sıkıntı çeken ve problem yaşayan ilimizdi bundan dolayı bizler bayağı rahat ettik. Bu rahat etmenin sonucunda askerlerimiz ne yazık ki yaralanıyor veya şehit düşüyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Ziyaret kapsamında askerlere konaklarda kurs gören Kilisli kadınlar tarafından hazırlanan pasta ve yemekler ikram ettiklerini aktaran Kara, amaçlarının onların hem moral bulmasını sağlamak hem de ev özlemini dindirmek adına yanlarında bulunmak olduğunu söyledi.

Kara, Kilis halkının 7'den 70'e polisin de askerinde de yanında olduğunu ve olmaya devam ettiğini sözlerine ekledi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş