GEZİKar yağışı ile gelen büyüleyici güzellik

4 Ay Önce Yazıldı - 231 Kelime

Her zaman yerli ve yabancı turistlerin mimarisinin görkemiyle ilgisini çeken Ağrı'nın Doğu Beyazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı, koronavirüs kısıtlaması ve iklim şartları nedeniyle sessizleşti. Kar yağışından sonra ortaya çıkan manzara ise büyüleyici güzellikte....20.12.2020 16:13:46

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesindeki tarihi İshak Paşa Sarayı'nda koronavirüs kısıtlaması nedeniyle sessizlik yaşanıyor.

ishak-pasa-sarayinda-kisitlama-sessizligi_9621_dhaphoto5

Doğubayazıt ilçesine 7 kilometre uzaktaki 1900 rakımlı tepede bulunan tarihi İshak Paşa Sarayı, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alıyor. Her zaman yerli ve yabancı turistlerin mimarisinin görkemiyle ilgisini çeken İshak Paşa Sarayı, koronavirüs kısıtlaması nedeniyle sessizleşti.

ishak-pasa-sarayinda-kisitlama-sessizligi_7664_dhaphoto1

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler ile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle ziyarete kapatılan Saray'a hafta içi maske ile mesafe kurallarına uygun az sayıda ziyaretçi kabul ediliyor.

ishak-pasa-sarayinda-kisitlama-sessizligi_7664_dhaphoto3

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün verilerine göre 2020 yılında yerli ve yabancı 105 bin turisti ağırlayan İshak Paşa Sarayı 116 oda, türbe, cami, sur duvarları, avlu ile divan ve harem salonları gibi çeşitli bölümlerden oluşuyor.

ishak-pasa-sarayinda-kisitlama-sessizligi_7664_dhaphoto4

YORUMLAR (0)