Kanser teşhisi konan Basso turdan çekildi

Kanser teşhisi konan Basso turdan çekildi

13.07.2015 19:03:45
Testis kanseri olduğunu öğrenen Tinkoff-Saxo takımının İtalyan bisikletçisi Ivan Basso, 9 etabı tamamlanan Fransa Bisiklet Turu'ndan çekildi.

Tinkoff-Saxo takımından yapılan açıklamaya göre, 102. Fransa Bisiklet Turu'nun 5 etabında yaşadığı hafif sakatlık sonrası ağrıları devam eden 37 yaşındaki Basso, yarışa bir gün ara verilen Akitanya bölgesindeki Pau kentinde muayene edildi. Takım doktoru Piet De Moor, tetkiklerin ardından testisinde tümör olduğu saptanan Basso'nun en kısa zamanda ülkesine dönmesi ve tedavisiyle ilgili yol haritasının belirlenmesine karar verdi.

Yarışın favorilerinden Alberto Contador'un takım arkadaşı Basso, yol bisikletinin 3 büyük turundan biri olan İtalya Bisiklet Turu'nu, 2006 ve 2010'da kazandı. Tırmanış uzmanı İtalyan sporcu, 9 kez katıldığı Fransa Bisiklet Turu'nu 2005'te 2'nci, 2004'te ise 3'üncü sırada bitirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Salih Gökçegöz

Mürted öldürülür diyen onbinlerce alim Kuranı bilmemekte de bu birkaç nevzuhur mu bilmektedir, Allah için size bu Kuranın ulaşmasına vesile olan insanların yolundan ayrılmayın ki o yol müminlerin yoludur. Bu ve benzeri zihniyete karşı söylenecek yüzlerce cümle olmasına rağmen tüm müminler olarak şu soruyu kendimize soralım : Ahirette başta sahabe, tabiin,başta dört mezhep imamı olmak üzere müctehit alimlerimiz ve onlara tabi olanlarla haşrolunmak mı isteriz yoksa Mustafa İslamoğlu v.b. birkaç adamla birlikte mi? Hiç akletmez misiniz?