SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
‘Kanlı Yanvar Katliamı’nın kurbanların anıldı

‘Kanlı Yanvar Katliamı’nın kurbanların anıldı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te tarihe “Kanlı Yanvar” olarak da geçen Azerbaycan’da 20 Ocak Katliamı’nın kurbanları 30. yılında anıldı.

‘Kanlı Yanvar Katliamı’nın kurbanların anıldı
18.1.2020 09:55:54

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te tarihe “Kanlı Yanvar” olarak da geçen Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları 30. yılında anıldı.

Sovyet Ordusu'nun 1990 Ocak ayının 19'unu 20'sine bağlayan gece Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye girmesiyle gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybedenleri anma törenine Azerbaycan'ın Bişkek Büyükelçisi Gidayat Orucev, Azerbaycan'ın Kırgızistan diaspora başkanları, avukat Azizaga Aliyev, Kant İl Meclis milletvekili Ragim Ragimov, büyükelçiler, üniversite rektörleri, basın mensupları ve davetliler katıldı.
“Kanlı Ocak” katliamını anlatan belgeselin gösterimiyle başlayan etkinliğin katılımcıları kurbanların anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Katliam kurbanların anısına Kur'an-ı Kerim okundu.
Program kapsamında 20 Ocak 1990 olaylarını yansıtan bir fotoğraf sergisine ve bu trajedi hakkında bilgilere yer verildi.

“KATLİAMIN KURBANLARI SONSUZA DEK UNUTULMAYACAK”

Anma programında konuşma yapan Büyükelçi Orucev, şunları kaydetti:
“20 Ocak halkımızın anısına bir üzüntü ve keder sayfası olarak yazılıdır. 19-20 Ocak 1990 gecesi şehitlerin kanıyla Azerbaycan'ın yeni bir tarihi yazıldı. Bu trajedinin başlangıcından bu yana 30 yıl geçmiş olmasına rağmen, olanlar unutulmamış ve sonsuza dek halkımızın anısına yazılmıştır.”

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 19.1.2020 13:57:02
Türk dünyası ne akıllanır nede birleşebilir
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR