DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kanada oyları Türkiye'ye geliyor

Türkiye'de 7 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimler kapsamında Kanada'da yaşayan Türk vatandaşlarının oyları Türkiye'ye gönderildi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 08:43:52

Ottawa'daki Türkiye Büyükelçiliği'nde kullanılan bin 757 oy, diplomatik kurye ile Türkiye'ye yola çıktı.

Türk Hava Yolları'nın TK 036 sefer sayılı Montreal-İstanbul uçağı ile gönderilen oylara, Ottawa Büyükelçiliği'nde görevli diplomatlardan Erim Özen başkanlığında Serdar Ülker, Serkan Özdemir, Ali Murat Akpınar, Süleyman Canıdemir ile AK Parti Temsilcisi Mesut Koçak ve CHP Temsilcisi Hasan Taşkıran nezaret etti.

AA muhabirine bilgi veren AK Parti Temsilcisi Mesut Koçak, TSİ 14.00 sularında İstanbul'da olmayı planladıklarını belirterek, ''Oy torbalarımızı Atatürk Havalimanı'ndaki Yüksek Seçim Kurulu yetkililerine teslim edeceğiz'' dedi.

Öte yandan, Toronto kentinde kullanılan 3 bin 460 oyun da THY'nin TK 018 sefer sayılı Toronto-İstanbul uçağı ile dün İstanbul'a getirildiği öğrenildi. Diplomatik kurye ile götürülen oylara, Türkiye'nin Toronto Başkonsolosluğunda görevli muavin konsoloslar Cüneyt Hasan Erkılıç, Ebru Demirbaş, Gökhan Toy ile AK Parti'yi temsilen Mehmet Emin Erilli ve CHP'yi temsilen Halil Sivri nezaret etti. Toronto bölgesinde kullanılan oylar dün YSK'ya teslim edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş