DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kamalak'tan kritik ittifak açıklaması

İttifak görüşmelerinden sonuç alamayan ve 1 Kasım seçimlerine tek başına girecek olan Saadet Partisi'nin 10+5+8 vekil istediği ortaya çıktı.

7 Yıl Önce
2015-10-03 11:35:58

Partisinin adaylarını tanıtmak için geldiği Bartın'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa Kamalak, Ak Parti ile yapılan ittifak görüşmelerini değerlendirdi.

Milletvekili olma gibi bir dertleri olmadığını, Türkiye'nin yetişmiş en iyi kadrolarının SP'de olduğunu vurgulayan Kamalak, şöyle konuştu: Biz, 'Yangını söndürecek, akan gözyaşlarını dindirecek, şehit kanlarını durduracak kadar bir güce sahip olursak Meclis'e gireriz' dedik. 'Seçilebilecek noktada 10 kontenjan isteriz. Seçilme ihtimali bulunan yerlerden de 5 kontenjan isteriz. Onun dışında iki parti bir araya geldiğinde bir sinerji olursa, 40-50 milletvekili çıkaracak olursa oradan da 8 kontenjan isteriz' dedik. Olmadı. Ben biliyordum zaten, en baştan tahmin ediyordum. 'Bunlar Milli Görüş'ü ihya için değil imha için gelirler' dedim arkadaşlarıma. Örneğin Diyarbakır'dan 1 milletvekili çıkarmışlar, bize 4'üncü sırayı teklif ediyorlar. Ağrı'dan hiç milletvekili çıkaramamışlar, bize 3'üncü sırayı teklif ediyorlar. Görüşmenin bir manası olur mu?" .

YORUMLAR (8)

Musa

AKP liler de birikmiş akıllılar tiçareti iyi biliyorlar Menfaat içim makam için baştan sona gömlek çıkarandan ,kurtulmuşu,soylusu soysuzu,Türkeş'ine kadarHerkesin bir Fiat var. Varmı artıran

furkan

Ya kamalak sen parelelle birleseli kimse seni ciddiye almiyor zaten hic yer isgal etme cek git

Hakki

Yazık ettin rahmetli Erbakan'ın mirasına. Rahmetli yaşasaydı bırakın akp ile koalisyona onlarin yüzüne bile bakmazdi. Bunlar değilmiydi gömlek degistirenler.

Murad OSMANOĞLU

YAHU BU PARTİDE HİÇ Mİ AKLI BAŞINDA BİRİ OLUP TA FİKİR BEYAN ETMEZ. HEPSİ Mİ KAMALAK

esnrl

slm.alyk ya bu AKP'lileri anlayamıyorum,13 senedir sanki yapılan bunca yanlışlığı sanki SP iktidarmış yada mecliste ana muhalefetmiş gibi,milli görüşün üstüne yıkmaya kalkıyorlar. paraleli besleyip büyüten,NE İSTEDİNİZDE VERMEDİK diyen saadet partisimi,utanmadan SAMANYOLUNA ÇIKIP rahmetli ERBAKAN HOCA İÇİN atıptutan r.t.erdoğan değilmiydi.bakara makaralar'LAR,müslüman,1,5 milyon ıraklının kanına giren ,ABD askerine dua edenler kimlerdi.yav yüzlerce misal çıkar 13 senede,biraz vicdan yaa!.asgari ücrete 3mü versem,3,5 mu dediniz bak ALLAH C.C sizi beğenmediğiniz 2,5-3 lere muhtaç hale getirdi.

i.haliltomac

Bu yaşta, bunca tecrübeyle, memleket kurtuluş savaşı verirken sen hala namaz kılarken eller göbek altından mı üstünden mi bağlanır tartışmalarıyla milleti oyalıyorsun ya ... yazık... çok yazık...

OSMAN ER

İYİDE OLDU İTTİFAK OLMADIGINA SEVİNDİM PARALELİN TV SİNE ÇIKIP KONUŞUYORDUN ERDOGANI ELEŞTİRİYORDUN 28 ŞUBATTAN BETER DİYORDUN SENİN EŞİNE ÖZGÜRLÜGÜ ERDOGAN VERDİ BİLİYORSUN BAŞ ÖRTÜLÜ DİYE MAHKEMEYE ALMADILAR AMA İNKAR EDİYORSUN AYIP HOCA ÇOK AYIP SEÇİM SONRASI GÖRÜRÜZ KİLONUZU

M

Kamalak: ben ta başından beri biliyordum demiş. Hiç gülesim yoktu.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş