DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kamalak'tan İsrail ile anlaşmaya sert tepki

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye ile İsrail arasında yapılan anlaşmayı sert bir dille eleştirdi.

6 Yıl Önce
2016-06-28 10:11:13
Böyle bir anlaşmanın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kamalak, “Bu anlaşmaya imza atanlar, ne tarih önünde ne de millet vicdanında bunun hesabını veremeyecektir” dedi.
 
Bu anlaşma ile sadece Mavi Marmara şehitlerinin değil, topyekün Türk milletinin ihanete uğradığını söyleyen Kamalak, “Ülke olarak 3 vazgeçilmez çizgimiz vardı; İsrail Türkiye'den özür dileyecekti. Mavi Marmara Şehitleri için tazminat ödenecekti. Gazze'ye uygulanan ambargo kalkacaktı. Peki sonuç ne Maalesef bu anlaşma ile tazminat-fon oldu, abluka-ambargo oldu. İsrail herhalde özürü de gizli toplantıda AKP'lilerin kulaklarına fısıldadı. Bir kez daha söylüyorum, bu anlaşma ihanettir. Mavi Marmara şehitlerine ihanettir. Filistin davasına ihanettir. Türk halkına ihanettir.  İslam dünyasına ihanettir. Bu anlaşma sadece vicdanları sızlatmakla kalmamış, İslam dünyası adına Türkiye'den beklenen bütün umutları da yok etmiştir” dedi. 
 
Milli Gazete'de yer alan habere göre, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye ile İsrail arasında yapılan anlaşmayı sert bir dille eleştirdi. Böyle bir anlaşmanın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kamalak, “Bu anlaşmaya imza atanlar, ne tarih önünde ne de millet vicdanında bunun hesabını veremeyecektir” dedi.
 
İSLAM DÜNYASI ADINA TÜRKİYE'DEN BEKLENEN UMUTLARI YOK ETTİ
 
Bu anlaşma ile sadece Mavi Marmara şehitlerinin değil, top yekün Türk milletinin ihanete uğradığını söyleyen Kamalak, “Ülke olarak 3 vazgeçilmez çizgimiz vardı; İsrail Türkiye'den özür dileyecekti. Mavi Marmara Şehitleri için tazminat ödenecekti. Gazze'ye uygulanan ambargo kalkacaktı. Peki sonuç ne Maalesef bu anlaşma ile tazminat-fon oldu, abluka-ambargo oldu. İsrail herhalde özürü de gizli toplantıda AKP'lilerin kulaklarına fısıldadı. Bir kez daha söylüyorum, bu anlaşma ihanettir. Mavi Marmara şehitlerine ihanettir. Filistin davasına ihanettir. Türk halkına ihanettir.  İslam dünyasına ihanettir. Bu anlaşma sadece vicdanları sızlatmakla kalmamış, islam dünyası adına Türkiye'den beklenen bütün umutları da yok etmiştir” değerlendirmesinde bulundu.
 
DIŞ POLİTİKA DA ZATEN İFLAS ETMİŞTİ
 
AK parti iktidarının yanlış dış politikasının Türkiye'yi İsrail ve ABD'nin kucağına ittiğini söyleyen Kamalak,  “Bu hükümet dış politika da zaten iflas etmişti. Ancak  Mavi Marmara Şehitlerinin kanı üzerinden yaptığı bu anlaşma vicdanen de iflas ettiğinin göstergesi olmuştur.  Ama hiç kimsenin şüphesi olmasın. Milletimiz zamanı geldiğinde bu utanç anlaşmasını yırtıp atacaktır” dedi. Açıklamasında, İsrail anlaşmasını, adeta bir zafermiş gibi göstermeye çalışan medya ve sivil toplum örgütlerine de tepki gösteren Kamalak, “açık söylüyorum atılan yalancı zafer nutukları, uydurulmuş kahramanlık hikayeleri  bu milleti kandırmaya yetmeyecektir. Aziz milletimiz “One Minute”ten sonra pehlivan tefrikası yazar gibi destan yazanların bugünkü sessizliğini ve iki yüzlülüğünü not almıştır” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (6)

ekol türk

Siz Erbakan hocamin herseyini fikir ve idaallerini ve evlatlarini partiden kovmakla kalmadiniz.yapacaklari toplanti ve konferanslari bile engellemeye calisiyor onlari fitneyle hirsizlikla suclayip iftiralar atiyorsunuz.sizin fikir babalariniz kimki Erbakan ismini kendi partisinden silmeye calisiyorsunuz? Bu yayinlanacak sorumlulugu bana ait.E Türker

M

En çok kuduranlar, biri otorite demisti zamaninda, biri israil ile arayi neden açiyorsun demisti, sen ikincisiydin. hiçbirinizin yorumunun fare diskisi kadar degeri yok. Siz, ayni munafiklar gibi, isinize nezaman ne geliyorsa öyle hareket ediyorsunuz. Bugün begendiginiz, yarin sizin aleyhinize olunca begenmez oluyorsunuz. Tayyip, Israile diz çöktürttü. kabul edin. Sehit ailelerinin tabiiki paha biçilmez aile fertlerinin karsiligi bu degildir. Bunun karsiligi ancak savas olabilirdi. Ama çiksaydi,tepkinizi tahmin etmek hiçte zor degil. Allah bize dostunda düsmaninda samimisini nasib etsin! amin

samet çakır

Time turk yönetimi. kime neye hizmet eder oldunuz aklım almıyor. Her koşulda hükümeti eleştirir pozisyondasınız anlarım, Mustafa İslamoğlu gibi bir ilim adamını eleştirir pozisyondasınız bunu da anlarım AMA SURİYE'DE BİNLERCE KARDEŞİMİZİ KATLETMİŞ MİLYONLARCASINI YURDUNDAN ETMİŞ ZALİM ESEDİN ELİNİ SIKAN VE DESTEKLEYEN BU ALÇAĞIN AĞZINDAN İSRAİL ANLAŞMASINI ELEŞTİRMENİZE AN-LA-YA-MI-YO-RUM!!!

M

Sen tüm bir, koskoca hocamizin emaneti olan, partiyi isgal ettin. Sen tek basina israilsin zaten. Ve pesine taktigin cahiller, hele o cahiller, siz bekleyin hele, dogruyu birgühn kabul etmek zorunda kaldiginizda yüzünüz kizaracak.

Vatandaş

Bu acik bir zillettir züldür. One minute deyip israile racon kestik ama sonunda gidip israile yalvarmak zorunda kaliyoruz. Bu alcakliktir ve samimiyetsizliktir.bu islami ve muslumanlari satmaktir.

Osman Türk

Bu soylenenler, diyelim ki dogru ve isabetli. Ben hiç oyle dusunmuyorum ama diyelim ki hakli elestiri.Peki Hamas bir taraftan, Filistin basbakani diger taraftan niçin Turkiye halki ve Cumhurbaskani'na tesekkur metubu yayinliyorlar. Hamas'in mektubu 'bize iyi kazik attin Tayyip, o da hosumuza gitti' mektubu mu ?Hamas memnun, diger Filistinliler memnun ama Kamalak memnun degil. Gazze'de sen mi yasiyorsun kardesim ? Kaç kere gittin Gazze'ye ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş