DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kamalak'tan AK Parti'ye seçim önerisi

Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, AK Parti'ye seçim şarkısı önerisinde bulunarak, 'besmeleyle değil, Fatiha ile başlasınlar' dedi...

7 Yıl Önce
2015-09-27 15:15:07

Yüksek Seçim Kurulu'nun yasak getirdiği AK Parti'nin "Haydi Bismillah" seçim şarkısını değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İktidar partisi 13 yıl sonra besmele ile işe başlıyor. Kanaatimce Fatiha ile başlasa daha iyi olacak" diye konuştu.

Radikal'de yer alan bilgide; Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım seçimlerinde yarışacak milletvekili adaylarının tanıtımı ve bayramlaşma törenine katıldı. Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda İstanbul 1'inci, 2'inci ve 3'üncü sıra milletvekili adayları tek tek sahneye davet edilerek partililere tanıtıldı. Kendisi de İstanbul 1'inci bölge 1'inci sıradan aday olan Mustafa Kamalak 'Başbakan Kamalak' sloganlarıyla kürsüye çıktı. Kürsüden partililere hitap eden Kamalak, AK Parti'nin 13 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatarak "Bu kadar yanılan bir ekibe, bu kadar kandırılan bir gruba Türkiye gibi güzide bir ülkeyi yönetmesi konusunda görev verilebilir mi?" diye sordu. Sahnede milletvekili adayları ile salonu dolduran partilileri selamlayan Kamalak, bahçede de vatandaşlarla selamlaştı.

"NE OLDU DA ORADA SEÇİM YAPAMAZ HALE GELDİK"

Program çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa Kamalak, Doğu'da seçim sandıklarının taşınmasına yönelik bir soruya “Demokratik bir ülkede sandık güvenliği son derece önemlidir. Temel ilke de zorlaştırma değil, kolaylaştırmadır. Sandık seçmenin ayağına götürülüyor. Burada seçim yapılamaz diyen hakimlerimize kızıyorlar ama kızmaya hakkımız yok. Onlar orada bir tehlikenin olduğuna işaret ediyor. Burada asıl üzerinde durulması gereken, ne oldu da biz orsada seçim yapamaz hale geldik?" diye konuştu. Ak Parti'nin Yenikapı'da düzenlediği teröre karşı miting hakkında konuşan Kamalak, "13 yıldır tek başına iktidarda olan bir parti, Diyarbakır, Şırnak, Ağrı'daki terörü bastırmak yerine İstanbul'da devlet mitingi yapıyor. Eğer terörü tel'in mitingi yapacaksan git bunu Diyarbakır'da, Hakkari'de, Şırnak'ta yap" şeklinde konuştu.

‘BESMELEYLE DEĞİL FATİHA İLE BAŞLASALAR DAHA İYİ OLACAK'

Yüksek Seçim Kurulu'nun yasak getirdiği Ak Parti'nin "Haydi Bismillah" seçim şarkısı üzerine konuşan Kamalak "İktidar partisi 13 yıl sonra besmele ile işe başlıyor. Kanaatimce Fatiha ile başlasa daha iyi olacak" dedi. Kamalak, bazı kanalların yayın platformlarından çıkartılmasına yönelik uygulamaya "Yanlış hesap Bağdat'tan geri döner. Şimdi Bağdat'a gitmesinden, Türk mahkemesinden geri döner" diye düşünüyorum. .

YORUMLAR (16)

osman er

her seçim sonrası senin partiyin ruhuna fatihayı seçmen okuyor zaten akp nin fatiha okumasına ne gerek var

Bilal GARİP

Bildiğim kadarıyla besmele bir işin başında daha başlarken çekilir. 13 Yıl sonra besmele çekilen bir işten ne hayır gelir. Turkiyenin bugun getirildiği nokta ortadadır. Bizde Fatifa Ölen bir kimseye okunur ve ruhuna hediye edilir. Mustafa Kamalak bey kanımca ak parti siyaseten ölüm sürecine girmiştir.13 Yıl Sonra sanki yeni başlıyorlarmış gibi besmele çekmek yerine fatiha okusalar bitişlerine daha doğru olur demek istiyor herhalde.demokratik ülkelerde fikir ve düşünce özgürlüğü kavramları revaştadır. ' Fatiha okusunlar' İfadesi bir düşünce ve ifade özgürlüğü bağlamında değerlendirilmelidir.

Emin A

Be adam Besmelesiz Fatiha ile mi başlanır..

HALİL

BESMELENİN FATİHA SURESİNİN BAŞINDA OLDUGUNDAN HABERSİZ EBLEH EBU CEHİLİN UKBE BIN MUAYTIN COCUGU

mustafa osman

oguzhan asilturk diye bilinen fakat oguz han asil ya da turk olmasi kabul gormeyen kisinin elinde oyuncak olmus bir kisisin kardes.

ayet şamil

Mustafa Kamalaka laf eden akılsızlar siz önce Türkçe'yi doğru öğrenin şunu unutmayın ki siz nasılsanız yöneticilerinden öyledir

Mahmut Osman

Adam doğru demiş

cındo

Mustafa yamalak ne diyor körmü allah aşkına bu adam solda birliği görmüyormu ne kadar kalınlaştılar.kultuk deyneği olmam diyordu , şimdi fetö lerde terzi olmuş yama dikiyor. Her bıji bratiya islami

alia57

Sen de bir 'Sübhaneke' diyebilseydin...

saas

Bu na muhterem gitsin ağzını yikasin

ali asker

Laf olsun diye konuşuyor boşlaflara karnımız tok adam olan konuşmasada adam oldugu belli olandır. Önce Hizmet lütfen hizmet etmeyen zihniyet konuşmaz ise ortalıkta laf kalabalığı olmaz.

Mehmed

Kamalak her saçmaladığında saadet %0.001 oy kaybediyor, söyleyin sussun, cahilliği belli olmaz hiç olmazsa.

Olgun

Eeyyy dinsizlerin, din düşmanlarının değirmenine su taşıyan Müslüman. istediğin veya aldığın her oyun din düşmanlarına Marksistlere, dinsizlere can suyu olacağını ve din kardeşlerine zehir olacağını bile bile nasıl düşman saflarında olursun veya dolaylı olarak onlara hizmet edersin. sen ve sana inanan Müslüman kardeşlerim, ne olur, nerede olduğunuzu görün, nereye gideceğinizi görün ve Allah için aklınızı kullanarak 1 kasımda gereğini yapın. benden oy istemeye gelen SP li kardeşlerimi yanlışlarından döndürmek için onlara yapabileceğim iyilik adına onları sopa ile kovalayacağıma yemin ediyorum

omer

Bu da Devlet Bahçeli gibi habire önerilerde bulunuyor. Nasihata kendilerinin ihtiyacı yok. Hoca olsa kendisine dünyayı dareden faşistlerle işbirliği yapan fetullahı affeder de yanında yer alırmıydı. Bu kadar insana şantaj yapmış müslümanları sahte terör örgütlerine yamayarak gece gündüz dinlemiş paralelin oyuncağı olurmuydu? Şevket KAZAN 28 Şubatçılardan davacı olmuyormuş. Doğru çünkü 28 Şubatçıların alkışçısı paralel ile birlikte olunca davacı da olmazsın. Sanki bu dava kendisinin şahsi davası.

Ahmed kama

İhanet partisi ve basındaki hain amener-resulü ile baslasınlar.Evvela iman, Allah muhafaza paralel olarak iman gitmisse!!!!

mehmet üyüklü

bu adam neyin peşinde anlayan var mı besmelesiz fatihamı olurşuraya bak neden akpartinin 13 seneden beri iktidarda oldugudaha iyi anlaşılmıyormu bunları gördükçe daha iyi anlıyorum akp partinin gerekliliğiniALLAH BUNLARDAN TÜM TÜRKİYEYİ KORUSUN BU NASIL BİR HIRS BU NASIL BİR VATAN AŞKI MİLLET SANA VERMİŞ 2 PUANI YETER DA BIRAK GİT DEMEK Kİ SENLE OLMUYORKAÇ SENEDEN BERİ SİYASETTESİN BIRAK BIRAK ALLAH RIZASI İÇİN GENÇLERE BIRAK ALLAH SEVDİMMİ SEVDİRİR YETER DAHA FAZLA ZARAR VERME

Görüş Bildir Bizimle Paylaş