DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kamalak: Şehitlerin hesabı sorulmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye ile İsrail arasında yürütülen görüşmelere ilişkin açıklama yaptı.

7 Yıl Önce
2015-12-20 00:59:26

AA'nın haberine göre: Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye ile İsrail arasında yürütülen görüşmelere ilişkin, "Biz hiç kimseye karşı peşinen körü körüne düşmanlık beslemiyoruz ama o kanın hesabı verilmeli, diyeti ödenmelidir" dedi.

Partisinin Bursa İl Teşkilatı 6. Olağan Kongresi için kente gelen Kamalak, kongre öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail ile Türkiye'nin ilişkilerinin normalleşmesinin Filistin ve Türkiye'ye zarar vereceğini söyledi.

Kamalak, Mavi Marmara'da yaşananların asla kabul edilemeyecek bir durum olduğunu belirterek, "Mavi Marmara, yüreğimizde kapanmayacak bir yaradır. Gelinen noktada, Türkiye o yanlış uygulamasını sürdürdü. Türkiye adeta abluka altına alınmış durumda. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de Rusya olayını başımıza bela ettik. Türkiye, doğalgazın yüzde 54'ten fazlasını Rusya'dan alıyor. Sıkışmış durumda, sadece doğalgaz bakımından değil her bakımdan sıkışmış durumda. Çıkış arıyor" dedi.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden çok ciddi çatışmaların yaşandığını aktaran Kamalak, "Daha fazla ileri bir kavram kullanmak istemiyorum ama oradaki çatışmaların boyutlarını siz de biliyorsunuz. Bunlara hiç gerek yoktu. 12-13 yıl önce şehirlerde çatışma yoktu, terör yoktu. Benim bu sözlerimden AK Parti'ye oy veren kardeşlerim alınmasınlar. Biz eylemleri, fiilleri eleştiriyor, gidilen yolun yanlış olduğunu ifade ediyoruz" diye konuştu.

Mavi Marmara olayının yanlış başladığını, yanlış sürdürüldüğünü ve hala yanlış devam ettiğini savunan Kamalak, şunları kaydetti:

"Şehit kanları pazarlık konusu yapılamaz. Biz elbette düşman ihdas edelim demiyoruz ama o şehitlerin hesabı da sorulmalı. Ailelerin mağduriyetleri giderilmeli. Biz hiç kimseye karşı peşinen körü körüne düşmanlık beslemiyoruz ama o kanın hesabı verilmeli, diyeti ödenmelidir. Yoksa ülkeyi darboğaza sürükleyip de sonra 'Ne yapalım yapacak bir şey yoktu, barışıyoruz' demenin de kabul edilebilir bir tarafı yok. Biz diyoruz ki önce 10 şehidin hesabı verilmeli, ailelerine tazminat ödenmeli. Doğu Akdeniz Petrol Projesinden bahsediliyor. İsrail'in ne işi var orada? Kanaatimce yanlış politikalarımız sonucu kendi değerlerimize sahip çıkamadığımız için bu noktalara sürükleniyoruz. Kimseye karşı kinimiz olamaz ama hem iç hukuk bakımından hem uluslararası hukuk bakımından herkes de fiilinin hesabını vermelidir. Yani İsrail barış masasına gelmeden önce yaptıklarının bedelini ödemelidir. Yani Türkiye yanlış politika sonucu köşeye sıkıştı diye gidip oraya teslim olmamalıdır."

  .

YORUMLAR (8)

alia57

Sen de ne dediğini bilmiyon ki...

NECMETTİN

MIY MIY YARIM YAMALAK HALA DAHA KONUŞUYORBU ZAMANLARDA OYMU BÖLÜNÜRSANKİ KENDİSİ MEMLEKETİ TOPARLAYACAKDAHA ERBAKANIN OYLARINI TOPARLIYAMADIBUNLAR DOYMAZ BUNE BİÇİM HIRS ÇEKİL KÖŞENE ALLAH SEVDİMMİ SEVDİRİRSEVMEDİNMİ SENİN ĞİBİ OY YÜZDESİ VERİRALLAH RIZASI İÇİN OYLARI BÖLME ZARAR VERME

abbas cin

senkimsinbe hayin kürt önce kendine bak da konus senin senden haberinyok kürtlügünden utaniyorsun kendi dilinden utananlar Allah katindan yeri yoktur

necmettin

bu vatandaşla türkiye uçar hatta hızını alamaz atmosfere çıkar yanarız mazallah

osman er

nerelerdeydin epeydir ortada yoktun seçim sonuçları kimyanı bozdu herhalde stv kapandı ak partiyi eleştirecek kanal kalmadı oh oldu

oğuzhan

1 kasım sonu Filistinde sevinç coşkuları olacaktı şimdi.....ne olur bilmem

Rifki

Sendin ölümü göze alıp kimsenin giremedigi yerlere giren.pkkci dediler.adalet dedikce hukuk dedikce ergenekoncu,paralelci dediler sen konus susma ey milli gorus sen susarsan anadolunun vicdanı susar.anadolu susarsa bu cografya susar.Yigit adam kamalak birileri konustukca sol defterini doldurur sen konustukca sag defterini dolduruyorsun.ERBAKAN VE HALİFESİ KAMALAK'A SADAKATİMİZ ŞEREFİMİZDİR.

Rifki

Akp kendine verilen ödevleri bir bir yerine getirirken kendi sonu hazirliyor ama bu vatanimizin sonunu getirmese bari

Görüş Bildir Bizimle Paylaş