DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kamalak: 28 Şubat daha onurluydu

28 Şubat'ta askerin tarafında yer alan Gülen medyasına açıklama yapan Mustafa Kamalak, “28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.” dedi.

7 Yıl Önce
2015-05-13 12:54:44

Haber 10'da yer alan habere göre; Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'yla görüşen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici, ilginç açıklamalarda bulundu.

Dershanelerin dönüşüm tartışmasıyla birlikte başlayan ve 17-25 Aralık süreciyle devam eden süreç içinde sık sık Gülen medyasında yer alan ve Fetullah Gülen'i öven açıklamalara imza atan Mustafa Kamalak, şimdi de 28 Şubat döneminde askerin Prof. Dr. Necmettin Erbakan'dan daha demokrat olduğunu söyleyip darbeye alkış tutan Zaman gazetesine, “28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.” açıklamasında bulundu.

Kamalak Zaman gazetesine yaptığı açıklamada, hukuktan ayrılan devletin en büyük çete haline geleceğini söyledi.

İşte Kamalak'ın kırmızı kitapla ilgili sözleri:

Toplumu ayakta tutan birtakım kurallar var. Eğer hiçbir kural olmayacak olursa toplum dağılır. Bunlara sosyal düzen kuralları diyoruz. Bunlar kendi içerisinde dört grupta toplanır. Örf ve âdetler, ahlak kuralları, dini kurallar ve hukuk kuralları. Hukuk kurallarına uyulmadığı takdirde devleti karşınızda bulursunuz. Devlet yaptırımıyla karşılaşır. Bunun için de devletin gerçekten hukuk devleti olması gerekir. Bir hukuk devletinde de Kırmızı Kitap falan vs. olamaz. Nitekim bir toplantıda ‘28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.' dedim. Şimdi de aynı kanaatteyim. Kırmızı kitap dediğiniz şey malum şahsi bir husumete yönelik düşünceden kaynaklanan bir durum. Uyulursa ne olur uyulmazsa ne olur. Abesle iştigal. Legal görünümlü illegal yapılar... Saçma bir şey. Eğer hukukun dışına çıkıyorsa elbette onunla mücadele edilir. Kırmızı Kitap'a alınması gerekmez. Bir hukuk devletinde böyle saçma böyle bir şey olmaz. Tabii ki hukuku ihlal eden kişi ya da grup varsa devlet bunun için var. Hukuk kurallarını korumakla mükellef. Eğer bir devlet hukuktan ayrılacak olursa o ülkenin en büyük çetesi olur. Çete işte mal varlığına el koyuyor, ne yapacaksın? Hukuktan ayrılırsa bir devlet, o ülkede en güçlü ve en geniş çetesi olur. Ülke çapında kendi otoritesini kuruyor ve oluyor bir devlet.

“FETULLAH HOCA DEVLETİN YAPAMADIĞINI YAPMIŞTIR”

Mustafa Kamalak, Gülen grubunun yanında yer aldığı için kendisine yapılan eleştirilere tepki göstererek, “Bize şunu söylediler; ‘Efendim sen Cemaat'ten yana mısın?' Ben haktan hukuktan yanayım. Beğenirsin beğenmezsin, açık net söylüyorum, Fethullah Hoca devletin yapamadığını yapmıştır. 160 ülkede okulları var. Devletin kaç ülkede okulu var? Senin 160 ülkede okulun şöyle dursun, büyükelçiliğin var mı? Yok.” demişti.

“EN HAYIRLI VE GENİŞ KAPSAMLI HİZMET KURULUŞU”

Kamalak 17 Aralık darbe girişiminden üç gün önce bağlandığı Gülen medyasının haber kanalı SHaber'de Gülen grubu için, “Hizmet Hareketi Türkiye'nin en geniş kapsamlı, en hayırlı hizmet kuruluşudur.” demişti.

zaman .

YORUMLAR (21)

mert

Beceremediniz diyenlere pazarda olmak kendi siyaset ahlakiniza aykırı değil mi

HALİL

MUSTAFA KAMALAK MILLI GÖRÜŞCU DEGIL PENSİLVANYANIN ADAMI OLARAK ORAYA GELMİŞTİR REFAH VE FAZİLET DAVASINDA AVUKATLIK YAPTI PARTI KAPATILDI BOŞ BI ADAMDIR

aaaddd

Mustafa Kamalak bey, Ayip sana bari Er bakan hocaya ve makamına saygın olsun.

ABDULLAH BURAK

Prof.Dr. Necmeddin Erbakan'a şiddetlice saldıran bu Fethullahçılar olmasına rağmen MUSTAFA KAMALAK bunlardan onurunu ayaklar altına alarak bunlardan oy dileniyor.Yine bu MUSTAFA KAMALAK ve taifesi suriye kasabı beşşar esadın ve destekçisi İranın yanında olmaktan haya etmiyorlar,içleri cız edip sızlamıyor, rahatsız da değiller. Ben bunların etrafındakilere şaşıyorum. Allah sizleri ıslah etsin. Sizden şüphelenmeye başladık.

ABDULLAH BURAK

İnsan onuru,şerefi haysiyeti siyasetin,oy toplamanın üstündedir.Şu saadet partisinin etrafında toplananlar bir baksınlar da ne biçim bir lidere kalmışlar.28 şubat 1997 dönemlerinde;despot,zalim rejimin İslami camiaya baskı yaptığı dönemlerde ki saadet (refah) partisine tabii olan insanlarda bu baskıdan nasibini alıyorlardı.

yuh olsun

çapını kalibren buymuş Kamalak.ilk kez akp ye oy vereceğim.daha saadet mi.mümkün değil.yazıklar olsun.onca emek boşmuş meğerse

Muttalip GÜNGÖREN

Yaaa öyle mi Kamalak efendi? 28 Şubat daha onurluydu ha.. yazıklar olsun sana yazıklarrrr..

kadir şahin

28 şubatı yaşamasak yutacaz.YAZIK bari bu yaşlarda ahiretinizi berbat etmeyin.Erbakan hocamızla hiç bir platformda olmayan insanlar için bu çabanız yazık kamalak yazık

mert

Sayın KeMALAK senden öncede Şevket kazan s kaydetti olmadığını söyledi. Benim için siz bittiği. Kime ve neye hizmet ediyorsunuz anlamış degilim

kuddusi usta

-bir parti koltuğu insanın bütün şahsiyeti olurmu yani insan giderde sadece koltukmu kalır bu adamı izledikçe bir insanın ne kadar dünyevileşebileceğini görüyorum .gerçi üniv.de hocaykende bi numarası yoktu ama zararsızdı.

AbdulsametKuru

Timeturku insafa davet ediyorum.Musluman olan ve sozum ona İslamci olan bir haber sitesi -isterse hatalari olsun- İslami durusu oldugu iddiasinda olan hic bir yapiya hem kayitsiz kalamaz hem de biyerlere tetikcilik yapma gayesiyle her zaman adaletten hak hukuk ve insaftan uzak buyarz haberleri yapmaz sizi Allah aا havale ediyorum. Ve de bu secim donemine kadar Islami durus ve duyarlilik sahibi sayiyordum sizleri yaziklar olsun simdi size ki baskalarina guvenen ve kendisine de guvenilecek bir yapi olmadiginizdan en ustundekinizden en altinizdakine kadar

Ömer

Söylenecek çok şey var ama değmez ! Yazık !!

mehmet

fgülene 160 ülkedeki okulu kara kaşı kara gözü için mi açtırdılar.bu hizmetleri ajanlıklarının karşılığında verdiler. sayın ka malak. sana zerre kadar güvenimiz yok. sonuna kadar ölüme kadar erdoğan.

supsa

Oy uğruna bu kadar alçaklara inmek oyunuzu artırsada sizi değersizleştirir.Kamalak ftö kanunu her türlü atlatarak bazı yanlış işler yapıyorsa 'dinsizin hakkından imansız gelir' sözü gereği yerine getirilir.İftira atanlarla,şantaj yapanlarla,montaj yapanlarla beraber olanlar öbür tarafta nasıl hesap verecekler!

Abdullah Çakır

Amerikanın da daha fazla ülkede kurumu var. bunu niye söyledim. önemli olan okulu olmak değil. o kurumlarla ne yaptıklarıdır. yaptıkları da malesef şu anda teker teker ortaya çıkmaktadır. bu ülkenin aleyhine çalışmaktalar. sayın kamalak niye okulu var deyip yaptıklarını söylemiyor.erbakan hocanın yolunda olsalar böyle konuşmazlar. bunlarla bu milleti kandıramazlar allah tealanın izniyle. neyse anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak.

Muttalip GÜNGÖREN

Ülen Kamalak efendi, ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? yarım oy için bu kadar yamukluğa değer mi? Bu kadar olandan sonra hala 'hizmet hareketi' demeye imanın nasıl elveriyor? Hiç bir kutsalı olmayan insanlar ve hizmet nasıl yanyana gelir? Evet hizmet hareketi.. Kime israile, papaya, fethi beyin lüks hayatına hizmet....

nur

Abdussamed Kuru isimli yorumcunun ne demek istediğini anlayamadık. Yani Kamalak bu haltı işledi, gerçek yüzünü ortaya koydu ama siz bunu nasıl haber yaparsınız mı demek istiyorsun. Pensilvanyalı Kardinale tabi olanlar arasına Kamalak ve SP de dahil olmuştur artık. Bu net görünüyor. Bunu gizlemek değil deşifre edip herkese duyurmak İslami bir görev olmalıdır.

ABDULLAH BURAK

Fethullah Gülen'in kendisi başta olmak üzere taraftarları da bu zalim rejimle kol kola girip onlara yalakalık yaparak,top yekun inancını arka plana atıp (arka plana attığını hüsnü zanna biz söylüyoruz,belki kimisi hiçte inanmıyordu bilemiyoruz) rejimin bu zalimlerin yardakçılığını,destekçiliğini yapıyorlardı.

feyza

buluyorlar her gruptan böyle kurdoğlu gibi adamları ön plana çıkarıyorlar. bunlar iktidara gelirse kudus israillerin diye bağırır daha sonra ayasofya tekrar kilise olarak açılır.

mevlüt kütük

aklıyla beraber onurunuda yitirmiş zatı muhterem merak ettigim onur terazisini neye göre tartıyor hocasına beceremediniz çek git manşetleriyle zaman gazetesine manşet atanları hatırlamayacak kadar onursuz olan bu insanlara allah muhafaza devlet ülke teslim edecek kadar bu millet onursuz degil merak etmesin fatih erbakana genel kurulda yapttıgı onursuz şuursuz ve erbakan hocanın yadigarınada ihanet edenin onurun dan ne olacak vesselam allah böylelerin şuur akıl feraset versin selam ve dualarımızla

nazmi uçkan

iyiki Tayyip bey çıktıda istikametimizi bulduk.kendilerini vazgeçilmez zanneden,dava değil koltuk sevası olanlar,2002 ye kadar peşinizden gittim.şimdi sorsalar neden gittin diye sadece;o zamanlar endoğru onlardı bile demiyorum artık.yazık.............................

Görüş Bildir Bizimle Paylaş