DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:36:26
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Geçmişte biz Çözüm Süreci'ni başlattık diye bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar, 'memleketi böleceksiniz' diyenler, şimdi HDP ile kol kola girmişler" dedi.

Bakan Yılmaz, beraberinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ve milletvekili adaylarıyla Bağlar ilçesinde bir alışveriş merkezini gezdi.

Bakan Yılmaz, burada İlim Yayma Cemiyeti Yıl Sonu Geleneksel Türk-İslam Sanatları Ebru Sergisi'nin açılış törenine katıldı.

Daha sonra esnafı ziyaret eden Yılmaz, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Yenişehir ilçesindeki seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada muhalefet partilerini eleştirdi.

AK Parti'nin hedef haline getirildiğini dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Geçmişte biz Çözüm Süreci'ni başlattık diye bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar, 'memleketi böleceksiniz' diyenler, şimdi HDP ile kol kola girmişler. Seçilmiş belediye başkanlarının ellerine kelepçe takıp fotoğraf çekip gazetelere verenler, şimdi HDP ile kol koladır. HDP'yi sevdiklerinden mi bunu yapıyorlar, hayır bunun için değil. Diyorlar ki, 'bunun üzerinden AK Parti'ye darbe vuralım'. Asıl oyunları, planları budur. Çünkü biliyorlar ki AK Parti güçten düşerse Çözüm Süreci ve istikrar kalmaz. Bunun için her şeyi kullanıyorlar, her şeyi yaparlar. Buna karşı uyanık olmamız lazım."

HDP'nin yeniden parlamentoda olmasına veya olmamasına saygı göstereceklerini ifade eden Bakan Yılmaz, halkın bu yönde vereceği kararın belirleyici olacağını söyledi.

"Halktır seçer, barajı geçerler, parlamentoda konuşurlar. Barajı geçemezlerse siyaset sadece parlamentoda yapılmaz" diyen Bakan Yılmaz, "Belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, medya var. Ne fikirleri varsa söylerler. Açıkçası, dünyanın sonu da değil, iki durum da normaldir. İkisini de yadırgamamak lazım. Halkın kararıdır ona da saygı duyarız. Ama sanki HDP barajı geçmezse Çözüm Süreci şöyle olur veya böyle olur, diyorlar. Hiçbir şey olmaz. Yolumuza da devam ederiz. Çözüm Süreci'nde asıl kritik mesele AK Parti'dir, çünkü hükümet AK Parti'dir" ifadelerini kullandı.

Bazı HDP'lilerin CHP ve MHP koalisyonuna sıcak baktığını kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bu yeni Türkiye'yi istemiyorlar, dertleri budur. İçeride ve dışarıda birçok çevre bu yeni Türkiye'den rahatsız oluyor. Bunun için kimi gerekirse kullanıyorlar. Buradaki bazı çevrelerin CHP ve MHP'ye en küçük lafı yok. Varsa yoksa AK Parti'yi yerden yere vurmaya çalışıyorlar. Bütün bunları AK Parti yaptı, bir teşekkür edin. Elinizi vicdanınıza koyun AK Parti, bu kadar özgürlükleri genişletmiş. Anadili AK Parti özgürleştirdi. Bırakın Kürtçe konuşmayı, Kürt kelimesi yasaktı. Şimdi ise Kürtçe kanallar, okullarda seçmeli ders, siyasi propaganda olarak konuşma hakkı artık var. Bunları AK Parti yaptı."

Partililerden 7 Haziran'daki seçimlerde oy hırsızlığına karşı dikkatli olmalarını isteyen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sandık, hepimizin namusudur. O sandıklarda kimse kimsenin hakkını yemesin. Vatandaş neye karar verirse inanın başımız üstünedir. Bize oy verir vermez o kendi vicdanının bileceği iştir. Ama eğer birileri bizim hakkımızı yiyorsa kul hakkı yiyordur. Temsil ve irade hırsızlığı yapıyordur. Buna hiç kimsenin hakkı yok. Kimse kimsenin oyunu çalmamalıdır. Kimse kimsenin oyuna tenezzül etmemelidir. Bunu yapan zaten kendisine saygı duymuyor demektir. Kendisine saygısı olan başkasının hakkını yemeye yeltenir mi? Bunlara karşı dik durmak lazım. Sandığı da hep birlikte korumak lazım."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Fuat Can

Sünnilerdeki tasavvuf ile Şiadaki irfan denen şey,aynı kumaşın iki ayrı parçası. Al birini vur ötekine. İkisi de haddi aşıyor ve şirk barındırıyor. Allah(cc) her iki anlayış sahiplerini ya ıslah etsin, ya da kahretsin!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş