DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:

30.05.2015 00:17:34
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Çözüm süreci aynı zamanda bir refah sürecidir. Huzur ortamı, işletmelerimiz ve özel sektör için en büyük teşviktir" dedi.

Bakan Yılmaz, beraberinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ve partililerle Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesini ziyaret etti.

Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin politikalarını çözüm süreci ve huzur ortamı üzerine kurduğunu söyledi.

"Çözüm süreci aynı zamanda bir refah sürecidir. Huzur ortamı, işletmelerimiz ve özel sektör için en büyük teşviktir" diyen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Huzur olmadan bir şey olmuyor. Huzurun olmadığı yerde maalesef kalkınma da olmuyor. Doğu, güneydoğu ve Diyarbakır'a bu kadar yatırım yaptığımız, teşvik verdiğimiz halde istediğimiz ölçüde bir netice çıkmamasının temel sebebi buradaki huzur ortamıdır. Yeterince huzurlu bir ortam oluşmayınca bölgeyle ilgili olumsuz haber ve imajlar oluşunca bu yatırımları, turizmi, buraya gelen nitelikli elemanı de etkiliyor. Birçok olumsuz etkilerde bulunuyor. Çözüm süreciyle birlikte huzur ve güven ortamı arttıkça daha fazla yatırım, nitelikli insanların bölgeye geldiğini görüyoruz."

Çözüm sürecinin birçok sektörü olumlu etkilediğine dikkati çeken Yılmaz, çözüm sürecinin adının bile yatırımları artırdığını ifade etti.

Çözüm süreci ve huzur ortamının birinci öncelikleri olduğunu kaydeden Yılmaz, bu sürecin refaha ve kalkınmaya dönüşmesinin kendileri için önemli olduğunu belirtti.

- Beyannamede bir milyon turist hedefi

Seçim beyannamesinde Diyarbakır'a bir milyon turist hedefi koyduklarını anlatan Yılmaz, "Çözüm süreci sayesinde turizm de hareketleniyor. Bu huzur ortamında geçmiş değerlerimizi gün yüzüne çıkararak bunu hep birlikte başaracağız. Diyarbakır'ı çok farklı bir yere taşıyacağız. Bütün bunların anahtarı da istikrarlı ve güçlü bir yönetimden geçiyor. Güçlü bir yönetim olmadığı sürece çözüm sürecini başarıya ulaştıramazsınız" diye konuştu.

Zor ve ağır meselelerin altından güçlü partilerin kalkacağını vurgulayan Yılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Yüzde 3-5, ve yüzde 20 oy alan partiler bu meseleleri çözemez. Parçalı yönetim yapıları bu meselelerin altından kalkamaz. AK Parti güçlü ve istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmeli ki çözüm sürecini sonuca ulaştıralım. Bu konuda da kararlıyız. Bunu başaracağız. Kalkınma sürecini de inşallah yine istikrarlı ve güçlü bir yönetimle başaracağız. Hepimizin bu istikrara ve güçlü yönetime sahip çıkması lazım."

Yılmaz, daha sonra bir şirkete ait çağrı merkezini ziyaret etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİCAN

Güzel konuşma ama ben bir vatandaş olarak dua ediyorum, Cumhurbaşkanı da bir devlet başkanı olarak dua ediyor. Devlet düzeyinde fiili birşeylerin yapılması gerekmez mi? Devlet çapında ve siyasal-ekonomik-askeri olarak neler yapabiliriz diye düşünülmeli, daha aktif olunmalı...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş