DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:

7 Yıl Önce
2015-05-26 22:23:26
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Şu an dünyada küresel bir kriz var ama Türkiye bu durumda bile büyüyor. Bunun nedeni Türkiye'de istikrarın olmasıdır" dedi.

Bakan Yılmaz, Diyarbakır'da beraberinde Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mine Lök Beyaz ve Mehmet Süleyman Hamzaoğulları ile Kayapınar Kaymakamlığı'nca oluşturulan Aile Destek Merkezi'nin açılışını yaptı.

Merkezideki kadın kursiyerlerle sohbet eden Yılmaz, AK Parti hükümetlerinin kadınlara verdiği önemi anlattı. İktidara geldiklerinde kadınların parlamentodaki oranının yüzde 5'in altında olduğunu, şimdi ise oranın yüzde 13-14 seviyelerinde bulunduğunu kaydeden Yılmaz, 7 Haziran'daki seçimle oranın daha da yükseleceğini dile getirdi. Bakan Yılmaz, GAP bölgesinde kadınlara hizmet vermek için Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) sayısını artırdıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu merkezlerimiz kadınların sosyalleşmesi, mesleki eğitim imkanı kazanması, başkalarıyla tanışmaları, kaynaşmaları, burada bir araya gelmeleri, sanat ve kültür faaliyetleri yapmaları açısından çok önemlidir. Burada beceri kazanan kadınlarımız çalışmasalar bile yaşamlarında ailelerine de katkı sağlarlar. Kadınlarımızın çeşitli anlamda beceri kazanmaları herkes için son derece faydalıdır. Kadınıyla erkeğiyle topyekun kalkınmış bir Türkiye olacağız."

- "Her şeyi insanın refahı ve mutluluğu için yapıyoruz"

Daha sonra Dicle Kültür Sanat Merkezi ve Gençlik Akademisi'ni ziyaret eden Yılmaz, öğrencilerin Türkçe ve Kürtçe seslendirdiği şarkıları dinledi. Yılmaz, burada yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin önemli olduğun belirterek, gençlere meslek kazandıran kursları artıracaklarını söyledi. İnsan odaklı bir kalkınma anlayışına sahip olduklarını belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

"Her şeyi insanın refahı ve mutluluğu için yapıyoruz. Eğitim, spor, sanat, kültür ile bir bütünlük içinde hayatımızı zenginleştirmemiz gerekiyor. Başkalarına şiddet uygulamadan zorla bir takım şeyler dayatmadan insani ve medeni bir ortamda herkesin kendisini ifade etmesi gerekiyor. Kendi hayatını gerçekleştirmesi gerekiyor."

- "Nüfusun sadece yüzde 2'si aktif olarak spor yapıyor"

Bakan Yılmaz, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaretinde ise sporun çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durması ve sağlıklı bir ortamda yetişmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Diyarbakır'a özel seçim beyannamesinde spora ayrı bir başlık açtıklarını anımsatan Yılmaz, "Nüfusun sadece yüzde 2'si aktif olarak spor yapıyor. Bu son derece yetersiz. Bizim bunu arttırmamız ve tesisleşmeyi geliştirmemiz lazım. Büyük stadımız TOKİ kanalıyla yapılıyor" diye konuştu.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, daha sonra Güneydoğu Genç İşadamları Derneği'ni (GÜNGİAD) ziyaret ederek, Başkanı Hakan Akbal'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İstikrar ve güvenin ülke için elzem olduğunu işaret eden Yılmaz, "Şu an dünyada küresel bir kriz var ama Türkiye bu durumda bile büyüyor. Bunun altında yatan neden ise Türkiye'de istikrarın olmasıdır. Zor meselelerin altından güçlü hükümetler çıkar" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Kaçmaz

Sen ne kadar akıllıymışsın be Muharrem İnce.O aklından biraz da Kemal Kılıçdaroğlu'na ver o da akıldan nasiplensin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş