Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'da:

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'da:

26.05.2015 19:33:40
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör örgütü mensuplarının baraj inşaatlarına yönelik saldırılarına ilişkin "Kim ne yaparsa yapsın inatla bu bölgenin kalkınması ve çocuklarımızın geleceği için yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Diyarbakır'da bulunan Bakan Yılmaz, beraberinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları ve bazı partililerle Yenişehir ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Beraberindekilerle gittiği Ergani ilçesine bağlı Aşağı Kuyu Mahallesi'nde vatandaşlarla sohbet eden Yılmaz, konuşmasında AK Parti hükümetleri döneminde her alanda büyük yatırımların gerçekleştirildiğini söyledi.

Son 12 yılda yasakların kalktığını vurgulayan Yılmaz, "Bu bölgemizde faili meçhuller, işkenceler, olağanüstü hal uygulamaları ile birçok konuda yasaklar vardı. Son 12 yılda bu bölgemizde bu anlamda çok köklü değişimler oldu" ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz, AK Parti'nin 78 milyonun partisi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Dini, etnik yapısı ve bölgesi ne olursa olsun herkese eşit mesafede duracağız, hizmet etmeye çalışacağız. Bu dönemde yapılan yatırımlar hiçbir dönemde yapılmadı. Sadece Diyarbakır'a yapılan yatırımlar 19 milyar liranın üzerindedir. Yol, hastane, okul, kanalizasyonlar yapıldı. Geçtiğimiz hafta temelini attığımız barajların maliyeti sadece 218 milyon liradır."

Kalkınma olmasını istemeyenlere inatla hizmetlerini sürdürdüklerini dile getiren Yılmaz, "Kim bu hizmetleri gölgelemeye çalışırsa çalışsın hizmet yapmaya devam edeceğiz. Bu yatırımlarımıza saldırılar oluyor, işçiler kaçırılıyor. Kim ne yaparsa yapsın inatla bu bölgenin kalkınması ve çocuklarımızın geleceği için yatırım yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

- "Bu saldırıları eleştirmiyorlar"

Silvan Barajı'nın GAP'ın en büyük sulama projesi olduğunu ancak barajın yapımının engellenmesi için saldırılar düzenlendiğini belirten Bakan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bütün bu Diyarbakır'ı dönüştürecek bu projemize niye saldırıyorlar? Bu sorunun cevabını vermeleri lazım. Ne için bu bölgenin sulanmasından rahatsız oluyorsunuz? Niye bu projelerimize saldırıyorsunuz. Demek siz yoksulluk devam etsin, işsizlik artsın istiyorsunuz. Bu saldırıları eleştirmiyorlar. Diğer taraftan dönüp samimiyetsizlik içinde 'Bizim bu bölgeye niye yatırım olmuyor?' diye soruyorlar. Bu samimiyetsizliktir."

Yılmaz, buradan Alangör Mahallesi'ne geçerek, evlerinde çıkan yangında hayatını kaybeden aynı aileden 5 kişinin yakınlarına başsağlığı diledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dindar bir kürd

Mezar ever. Domuz baglari..filistin askisi. Asit kuyulari...Kürtlere dişki yedirmeler. Butun bunlar Hüdapar ve hizbulvahsetin marifetleri. Bunlar binlerce dindar kürt oldurdu. Yani bunlar derin devletin tetikcileridir.Bunu bütun kürtler biliyor.