SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Kalbi sağ tarafta bulunuyor

Düzce'de yaşan Gülseren Ayıntap'ın iç organları vücudunun sağ tarafında yer alıyor.

Kalbi sağ tarafta bulunuyor
12.10.2017 11:46:48

Düzce'de 13 yıl önce karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede, iç organlarının ters tarafta olduğunu öğrenen 37 yaşındaki Gülseren Ayıntap, üzerinde bu durumunu anlatan herhangi bir materyal taşımadığı için zaman zaman gittiği hastanelerde sıkıntı yaşıyor.  

Gülseren Ayıntap, tıpta "Situs İnversus Totalis" olarak adlandırılan durumunu, 13 yıl önce gittiği hastanede tesadüfen öğrendiğini söyledi. 

Bu durumdan endişelendiğini ifade eden Ayıntap, "13 yıl önce karın ağrısıyla gittiğimde doktor kalbimin sağda olduğunu söyledi. Böyle bir şey duyunca korktum. Kalbim sağda, sağdaki organlarımın solda, soldakiler de sağda. Öyle bir genetik farklılık var. Bu da bir Allah vergisi. Allah'a şükür hayattayım." dedi.

KALP ATIŞLARIMI DUYMADILAR

Organlarının ters yönde olduğunu öğrendikten sonra birkaç kez doktora gittiğini ve her doktorun bu durumu şaşkınlıkla karşıladığını, bu durumun özellikle röntgen sonuçlarının değerlendirilmesi sırasında yaşandığını anlatan Ayıntap, "Kalp grafisi çektirdiğimde kalp atışlarımı duyamadılar. Elektrot kablosunun yerlerinin değiştirmeleri gerektiğini söyledik. Doktorları röntgen filmini ters çevirmeleri konusunda uyarıyorum" diye konuştu. 

DOKTOR KALP ATIŞLARIMI DUYMAYINCA ÖLDÜ SANDI

Acil olarak hastaneye gitmesi halinde doktorların organlarının terste olduğunu bilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Ayıntap, şunları kaydetti:

"Daha önce bileklik yaptırdım. Latin harfler olduğu için pek faydası olmadı. Kolye yaptırsam da fark etmeyecek. Çipli kimlik kartlarında böyle bir düzenleme yapılmasının iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü birkaç kez acil olarak doktora gittiğimde tomografiye girdiğim zaman doktor, kalp atışlarım olmadığı için öldü sanmış." 

HAYATA TERSTEN BAKIYORUM

Bu durumun psikilojisini de olumsuz etkilediğini ifade eden Ayıntap, şöyle devam etti:

"Bu durumumdan kaynaklı mı bilmiyorum ama olaylara hep tersten bakıyorum. İyi olan yolunda giden herşeyin tersini düşünüyorum. Kendi kendime 'ya olmazsa' diyorum. Halbuki herşey yolunda. Çoğu kez çevremdekilerle bu yüzden tartışıyorum."


    YORUM YAZ
Bayramdır..
Bayramdır..

22.08.2018 08:54:11
Bayram ve ahvalimiz
Bayram ve ahvalimiz

22.08.2018 08:52:49
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR