DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kahramanmaraş'ta toplantı ve gösteriler yasaklandı

Kahramanmaraş'ta, toplantı ve gösteriler bir ay süreyle yasaklandı.

5 Yıl Önce
2016-12-19 19:53:18

Kahramanmaraş Valiliğince, kentte bir ay süreyle gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il sınırı içerisinde huzur, güven ortamının, milli güvenlik ile kamu düzeninin bozulmaması ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 18 Aralık 2016 ile 18 Ocak 2017 tarihleri arasında her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, anma etkinliği, çadır kurma, stant açma, basın açıklaması ve benzeri etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde tesis olan huzur ve güven ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. maddesi, İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi, Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. maddesi (m) bendi doğrultusunda il genelinde her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, anma etkinliği, çadır kurma, stant açma, basın açıklaması ve benzeri etkinlikler 18 Aralık 2016 saat 08.00'den 18 Ocak 2017 saat 17.00'ye kadar yasaklanmıştır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş