DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

KADEM ve TÜBİTAK'tan girişimci genç kadınlara destek

KADEM ve TÜBİTAK'tan girişimci genç kadınlara destek

17.06.2015 18:18:48
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliğiyle Kadın Girişimcilik Kampı gerçekleştirilecek.

KADEM'den yapılan açıklamaya göre, kadınların girişimcilik yeteneklerinin arttırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmelerini amaçlayan Kadın Girişimcilik Kampı, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KADEM Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, TÜBİTAK MARTEK ortaklığında yapacakları projenin, girişimci genç kadınlara ilham kaynağı olacağını belirtti.

Çalışmanın detaylarını anlatan Yılmaz, 5 projenin ödül almasından ziyade, programa katılan 30 girişimcinin büyük kazançlar sağlayacağı, bilim adamları, yatırımcılar ve işin üstatlarından tecrübe edineceklerini ve herkesin kazançlı çıkacağını kaydetti.

TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Orhan Çömlek de projenin teknik detaylarına değinerek, özellikle üniversitede okuyan ya da yeni mezun olmuş genç girişimci kadınlar için projenin büyük bir fırsat sağlayacağını aktardı. Çömlek; "Proje kapsamında genç kadın girişimciler ile yatırımcıları buluşturacağız. Genç girişimciler için büyük bir adım" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan da toplantıda projeyle ilgili bir açıklama yaparak, "TÜBİTAK ve KADEM iş birliğiyle yürüyecek bu projede, kadınların ekonomik hayatta güçlenmesini sağlamış olacağız inşallah. Bizim için büyük bir adım, ülkemiz açısından da belki mütevazı ama önemli ve hayırlı bir adım olacağını düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

- Kadın Girişimcilik Kampı

Üç aşamalı gerçekleştirilecek Kadın Girişimcilik Kampı için ilk aşamada Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları, 31 Temmuz 2015 tarihine kadar kabul edilecek.

İkinci aşamada hakemlerin yapacağı değerlendirme sonucunda finale kalan 30 proje seçilecek. Üçüncü aşamada ise finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak beş gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacak.

Kamp sonrasında başarılı olan 5 projeye, yirmibeşer bin lira destek verilecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan