DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Jandarmadan hirsizlik operasyonu

Jandarmadan hirsizlik operasyonu

12.02.2016 14:34:21
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, İstanbul, Tekirdağ ve Edirne'de yaklaşık 250 hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen 4 kişi gözaltına alındı, bunlardan 3'ü tutuklandı.

Silivri bölgesinde artan hırsızlık olaylarının aydınlatılması, olay faillerinin ve çalınan malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla özel bir ekip kuran jandarma, 3 aylık araştırma sonucunda Avcılar ve Esenyurt'ta ikamet eden bazı şahısların, hafif ticari araçlarla geldikleri Silivri'de konut, iş yeri ve araçlardan hırsızlık yaptıklarını, çaldıkları malzemeleri maddi ilişki içerisinde bulundukları ikinci el malzeme alım-satımı yapan şahıslara düşük fiyatlarla sattıklarını ve organize bir şekilde çalıştıklarını tespit etti.

Avcılar ve Esenyurt'ta belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 2 ila 5 arasında değişen olaylarda suç kaydı bulunan organize suç örgütü üyesi olduğu değerlendirilen 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Ekiplerin, ele geçirdiği bazı malzemeler de sahiplerine teslim edildi.

Şüphelilerin İstanbul, Tekirdağ ve Edirne'de yaklaşık 250 hırsızlık olayına karıştıkları belirlendi.

Haklarında "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli hırsızlık, iş yerinden hırsızlık ve otodan hırsızlık" suçlarından işlem yapılan şüpheliler, adli makamlara sevk edildi. Şahıslardan 3'ü tutuklandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş