DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İzmir'de korkutan hortum

İzmir Körfezi açıklarında sabah saatlerinde meydana gelen hortum vakası İzmirlileri korkuttu.

19.06.2015 10:07:57

Sabah saat 07.30 civarında Körfez açıklarında gözlenen hortuma bir kaç dakika sonra bir hortum daha eklendi.  sonra etkisini kaybedenğı bildirildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, İzmir'de mevsim normalleri dışında Haziran ayında da etkili olmaya devam eden yağışlı havanın atmosferde sıcaklık farklarına neden olduğunu bildirdi.

Deniz ya da kara yüzeyiyle atmosferin yüksek kesimleri arasındaki sıcaklık farkının Sabah saatlerinde çok açıldığına işaret eden yetkililer, yüksek nem ile birlikte dikey hava hareketlerinin başladığını ve hortum olayının görüldüğünü ifade etti.

Hortumun beraberindeki fırtına nedeniyle tehlikeli olabileceğine işaret eden yetkililer, İzmir'de deniz yüzeyinde görülen hortumların bir olumsuzluk yaratmadığını ifade etti.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, dün gece saatlerinde yaptıkları uyarıda İzmir ve çevre ilçeler için gökgürültülü sağanak yağış ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile dolu uyarısı verildiğini hatırlatarak İzmir ve ilçelerinde bugün metrekareye 50-60 kilogramı bulan yağışların görülebileceğine dikkati çekti. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ekrem Erol

Diktatör arıyorsan kendi Partin CHP'nin tarihini iyi oku! Çocuklarına Fransa'dan traş sabunu, millet aç iken avrupada milyon TL'ye Büyükelçilere spor araba araştırması yaptırtan İ.İnönü orta yerde dururken bu sözler ağzınıza bile yakışmıyor!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş