DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İzmir'de FETÖ'den 33 kişi tutuklandı

İzmir'de yürütülen FETÖ soruşturmasında, örgütün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 40 şüpheliden 33'ü tutuklandı.

4 Yıl Önce
2017-10-10 17:23:57

 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Berkant Karakaya tarafından yürütülen soruşturmada, örgütün 'mahrem abileri' tarafından aranan ve toplantılara çağrılan 268 askeri personel tespit edilmişti. Bunlar arasında haklarında daha önce işlem yapılmayan 98'i muvazzaf, 19'u meslekten ihraç edilen 117 asker hakkında yakalama kararı verilmişti. İzmir merkezli 45 ilde 29 Eylül'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda 98 şüpheli gözaltına almıştı. Daha önce emniyetteki işlemleri yapılan ve adliyeye sevk edilen 35 şüpheliden 34'ü tutuklanmıştı.

TUTUKLU SAYISI 67'YE ÇIKTI

Emniyetteki işlemleri biten 40 şüpheli daha adliyeye sevk edildi. Aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu şüphelilerden 33'ü, "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanırken, diğer 7 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylelikle soruşturma kapsamındaki toplam tutuklu sayısı 67'ye çıktı. Öte yandan, gözaltındaki 23 zanlının ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş