SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

İzmir'de bu kez de camide Selda Bağcan şarkısı çalındı

İzmir'de merkezi ezan sistemine sızarak Çav Bella şarkısının çalınmasının ardından bugün de Selda Bağcan şarkısı çalındı.

İzmir'de bu kez de camide Selda Bağcan şarkısı çalındı
21.5.2020 23:55:22

İzmir'de dün bazı ilçelerin camilerinin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişiler tarafından "Çav Bella" şarkısının çalınması üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Banu Özdemir isimli şahıs da "dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan gözaltına alınmıştı.

YUH YUH ŞARKISINI DİNLETTİLER

Bugün de yine kimliği belirsiz kişiler tarafından korsan olarak bazı camilerin hoparlörlerinden Selda Bağcan'ın "Yuh Yuh" şarkısı çalındı.

Yaşanan bu ikinci olayın ardından İzmir İl Müftülüğü açıklama bir açıklama yayınlandı.

"MERKEZİ SİSTEM GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU"

Açıklamada, "20 Mayıs Çarşamba günü ilimizdeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden yapılan müzik yayınından sonra bugün de yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde de yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Yaşanan bu olayın ardından da konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. Diğer taraftan söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir'de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Haydar Kaleli / 22.5.2020 21:26:42
Köpekleri bağlamazsanız böyle azarlar...
/ 22.5.2020 02:09:43
imamlarımız mubarek ezan ve sa'la yi canlı canlı okusunlar
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR