SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'İyi yönetişimi destekliyoruz'

Afrika Birliği Dönem Başkanı Abdulfettah es-Sisi: - 'Yolsuzluk ve istikrasızlığa karşı iyi yönetişimi destekliyoruz'

'İyi yönetişimi destekliyoruz'
11.2.2019 23:18:59

Mısır Cumhurbaşkanı ve Afrika Birliği Dönem Başkanı Abdulfettah es-Sisi, Afrika'da yolsuzluk ve istikrarsızlığın son bulması için birliğin iyi yönetişimi desteklediğini söyledi.

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da düzenlenen 32. Afrika Birliği Liderler Zirvesi, bilim insanlarına verilen ödüller ve kapanış konuşmalarıyla sona erdi.

Sisi ve Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Musa Faki Muhammed, kapanışın ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında, liderlerin zirve boyunca ele aldığı kıtasal serbest ticaret anlaşması ve entegrasyon tartışmalarının iyi yönde ilerlediğini söyleyen Sisi, son dönemde kıta ülkelerinde diplomasi yoluyla elde edilen barış anlaşmalarını hatırlattı.

Afrika halkının halen pek çok siyasi ve ekonomik problemle karşı karşıya olduğunu kaydeden Sisi, "Yolsuzluk ve istikrasızlığa karşı iyi yönetişimi destekliyoruz." diye konuştu.

-Soru kabul etmedi

Sisi, gelecek zirvenin Nijer'in başkenti Niamey'de yapılacağını ve ana gündem maddesinin ekonomik entegrasyon olacağını belirtti.

Öte yandan, her zirvenin ardından düzenlenen basın toplantılarındaki soru cevap bölümü bu kez yapılmadı. Sisi, basın mensuplarının sorularını kabul etmedi.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR