İtfaiye aracını rehin aldılar

İtfaiye aracını rehin aldılar

08.07.2015 23:40:05
Nusaybin'de su kesintisine tepki gösteren vatandaşlar, itfaiye aracı ve 3 personelini rehin aldı.

İpekyolu Mahallesi sakinleri, ellerinde su bidonlarıyla yaşanan su kesintilerini protesto etti.

Dalin Sokak'ta çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, belediyeye tepki göstererek oturma eylemi yaptı. Grup, eylem sırasında sokaktan geçen Nusaybin Belediyesi itfaiye aracı ve 3 çalışanını rehin aldı.

İtfaiye aracının geçişine izin vermeyen grup, belediye yetkilileriyle içme suyu kesintisinin çözümü konusunda görüşmek istedi.

Mahalle sakinleri, su kesintisinin son bulması konusunda belediye yetkililerinin kendilerine güvence verene kadar itfaiye aracı ve çalışanlarını bırakmayacaklarını bildirdi.

Yaklaşık bir saat süren eylemin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Mahalle Muhtarı Şahabettin Akıncı ile telefonla görüştü. Görüşmenin ardından eylemlerine son veren mahalle sakinleri, itfaiye aracının geçişine izin verdi.

Mahalle sakinlerinden Halime Acar, su şebekesinin yıllar önce yaklaşık 20 hane için yapıldığını ancak mahallede hane sayısının 400'e ulaştığını belirtti. Acar, yetersiz kalan su şebekesinin yenilenmesini istedi.

Eylem yapan gruptakiler, sorunun çözülmemesi halinde mahalleden geçen Mardin ile Kızıltepe'ye içme suyu sağlayan şebekeyi kapatacaklarını dile getirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)