SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
İtalya nefes alamıyor!

İtalya nefes alamıyor!

İtalya’da nefes almak için amansız bir savaş veren hastaların içler acısı hali korona virüsünün ne denli ölümcül olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Birçoğunun nefes almasına yardımcı olmak için oksijen sağlayan 'balon kasklar' takan hastalar, soluk almaya çalışırken göğüslerini kavrarken görüldü.

İtalya nefes alamıyor!
21.3.2020 15:24:35

5e75de2255428503a8ffddd1

İtalya'da nefes almak için amansız bir savaş veren hastaların içler acısı hali korona virüsünün ne denli ölümcül olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Birçoğunun nefes almasına yardımcı olmak için oksijen sağlayan "balon kasklar" takan hastalar, soluk almaya çalışırken göğüslerini kavrarken görüldü.

Ölümcül koronavirüsü salgınını merkezi haline gelen İtalya'da trajik haberler gelmeye devam ediyor.

son_4

Ülkedeki vaka sayısında korkunç bir artış meydana geldi ve 47 bini aştı. Ölü sayısı ise 4 bini geçti. Ülkedeki sağlık personeli kan ağlıyor. Sinir krizleri geçiren hemşireler ve stresli doktorların yanı sıra Sky News'un Giovanni XXIII Hastanesi'nde yaptığı çekimler dünyayı ayağa kaldırdı.

İşte son dakika gelişmeleri...

İtalya'da artık kimse "tatlı hayat"tan bahsetmiyor. Çünkü Avrupa'nın en turistik, en çok ziyaretçi alan tarihi ülkelerinden biri olan İtalya'da her şey değişti.

Bir aydan kısa bir süre içerisinde ülke önce tamamen karantina alındığı için sokaklar hayalet kente döndü.

Sonra ülkedeki virüslü vaka ve can kayıplarındaki korkunç artış nedeniyle hastaneler doldu taştı. Ülkedeki vaka sayısı 50 bine yaklaşırken, ölü sayısı da 4 bini geçti.

Dünya üzerindeki 11 binden fazla ölümün üçte biri İtalya'da gerçekleşirken, ülkedeki ölü sayısı, salgının sıfır noktası olan Çin'in ölü sayısını geride bıraktı.

60 milyon nüfuslu ülke gerçek anlamda cehennemi yaşıyor. Tüm dünyanın gözü İtalya'dayken, Sky News'un Giovanni XXIII Hastanesi'nde yaptığı çekimler dünyayı ayağa kaldırdı.

5e75de4b55428503a8ffddd3

Bergamo'daki hastanede, ölüm kalım savaşı veren hastaların durumu, gören herkesi şoka soktu.

Nefes almak için amansız bir savaş veren hastaların içler acısı hali korona virüsünün ne denli ölümcül olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Birçoğunun nefes almasına yardımcı olmak için oksijen sağlayan "balon kasklar" takan hastalar, soluk almaya çalışırken göğüslerini kavrarken görüldü.

Daha önce İngiltere'nin Leicester kentinde, şimdiyle İtalya'daki hastanede çalışan yoğun bakım uzmanı Doktor Lorenzo Grazioli, “Hayatımda hiç bu kadar stresli hissetmedim ... Yoğun anlara çok alışkınım ama bu noktaya geldiğinizde yeterli olmadığını fark ediyorsun.' diye konuştu.

5e75de0555428503a8ffddc2

Ülkedeki ölümlerin yaklaşık üçte ikisi ve toplam vakaların yaklaşık yarısı kuzeydeki Lombardia bölgesinden.

İtalya'da ilk olarak kuzey bölgelerinde uygulanmaya başlanan, 12 Mart'ta da ülke geneline yayılan karantina tedbirlerinin etkisinin 2 haftadan önce görülmesi beklenmiyor.

Karantina tedbirlerine rağmen virüsün yayılması yavaşlatılamazsa daha sıkı önlemler alınması ve karantina süresinin uzatılması da gündemde.

İtalya İçişleri Bakanlığı, 8 gün içinde karantina kurallarını ihlal eden 53 bin kişi hakkında yasal işlem yapıldığını açıkladı.

Özellikle açık havada yürüyüş, koşu gibi spor aktivitelerine izin verilmesinin "suistimal edildiği" haberleri geliyor. Spor Bakanı Vincenzo Spadafora, dışarıda egzersiz yapmanın da yasaklanmasını değerlendirdiklerini söyledi.

5e75de1a55428503a8ffddcf

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR