SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
İsveç'teki hastaneden tepki çeken talimat: Yaşlıları yoğun bakıma almayın

İsveç'teki hastaneden tepki çeken talimat: Yaşlıları yoğun bakıma almayın

İsveç'te bir hastanenin, koronavirüse yakalanan 80 yaş üstü hastaların yoğun bakıma alınmaması için doktorlara belge gönderdiği ortaya çıktı.

İsveç'teki hastaneden tepki çeken talimat: Yaşlıları yoğun bakıma almayın
9.4.2020 15:15:45

İsveç'te bir hastanenin, koronavirüs taşıyan 80 yaş üstü hastaların yoğun bakıma alınmaması yönünde doktorlara talimat verdiği ortaya çıktı.

Aftonbladet gazetesinin haberinde, araştırmalarıyla tanınan Karolinska Üniversite Hastanesi'nin, koronavirüs taşıyan 80 yaş üstü hastaların yoğun bakıma alınmamasına ilişkin doktorlara bir belge gönderdiği belirtildi.

İSVEÇ'TE TEPKİ ÇEKEN KARAR

Aynı belgede, doktorlardan, kronik hastalığı bulunan 60 yaş üzeri hastalara da yoğun bakıma alınma önceliği verilmemesi istendi.

Olayın basına sızmasıyla eleştirilerin hedefi olan hastane tarafından yapılan açıklamada ise "Tıbbi öncelik her zaman hastanın yoğun bakımla başa çıkma ve iyileşme beklentisine dayanır. Hastanın iyileşme beklentisi yüksek değilse yoğun bakım tedavisi uygulanamaz." ifadelerine yer verildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 9.4.2020 16:37:24
Bunun elbette faturası yaşlı o insanlara kesilmeli ve bir başkası başkasının yaşam hakkına mani olmamalı.Yillardir vatandaşlarına sahte cenneti sunan yöneticilerin bu tedbirsizlik onun bedelini o yaşlı insanlar çekmeceli.Artik batılı medeniyetlerin,toplumların yönetimlerini sorgulamasının zamanı gelmiş ve geçiyor da.O kadar ekonomik bolluğun içinde bu kadar tedbirsizlik gösteriyor ki para hiç bir şey.
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR